ساخت ۹۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در گیلان | تامین زمین برای ساخت ۳ هزار و ۵۵ واحد!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان در جلسه شورای مسکن بندر آستارا با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان بیان کرد: در راستای ساخت ۴ میلیون مسکن توسط دولت سیزدهم، در استان گیلان ساخت ۹۰ هزار واحد مسکن در دستور کار قرار دارد که سالانه […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان در جلسه شورای مسکن بندر آستارا با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان بیان کرد: در راستای ساخت ۴ میلیون مسکن توسط دولت سیزدهم، در استان گیلان ساخت ۹۰ هزار واحد مسکن در دستور کار قرار دارد که سالانه ۲۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن برای این طرح توسط بنیاد مسکن در گیلان ساخته خواهد شد.

حامد دائمی با اشاره به آخرین آمار ثبت نام طرح ملی مسکن در گیلان تصریح کرد: تا امروز در ۱۲ شهر گیلان تامین زمین جهت ساخت ۳ هزار و ۵۵ واحد مسکن برای این طرح انجام شده و در شهرهای زیر یکصد هزار نفر گیلان تا امروز ۴۱ هزار و ۵۵ نفر ثبت نام کردند که پس از بررسی ۱۰ هزار و ۴۸۸ نفر حائز شرایط ساخته شدند که پرونده بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ نفر تا امروز تکمیل شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان ادامه داد: در شهرستان مرزی بندر آستارا نیز توسط بنیاد مسکن ۲۸۷۹ نفر متقاضی ثبت نام مسکن بودند که ۷۴۶ نفر حائز شرایط شناخته شده که پرونده ۵۹۷ نفر نهایی شده است.

فرماندار آستارا نیز در این جلسه از در نظر گرفته شدن پنج هکتار زمین برای احداث ۶۱۲ واحد مسکونی در این شهرستان در قالب فاز اول نهضت ملی مسکن خبر داد.

عنایت رضایی‌پور تصریح کرد: با شروع برنامه های دولت در راستای احداث چهار میلیون واحد مسکونی و حمایت از اقشار مختلف جامعه، مقدمات اجرای نهضت ملی مسکن در آستارا فراهم و ثبت نام متقاضیان در سامانه مربوطه تا امروز انجام شده است و برای متقاضیان دارای سه فرزند و مالکان زمین ادامه دارد.

نماینده عالی دولت در آستارا از نام نویسی بالغ بر سه هزار و ۱۰۰ نفر در آستارا در این طرح توسط راه و شهرسازی خبر داد و افزود: از بهمن ماه سال گذشته ارسال پیامک دعوت به متقاضیان برای تشکیل پرونده و توجیه آنها آغاز شده و تا تعیین تکلیف آخرین متقاضی ادامه دارد و روزانه بطور متوسط بیش از ۵۰ متقاضی مسکن در اداره راه و شهرسازی آستارا حضور می یابند.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از ۵۵۰ نفر به تشکیل پرونده اقدام کرده اند و پس از بررسی شرایط و تایید آنها، پیامک واریز قسط اول به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال برای متقاضیان ارسال شده است.

فرماندار گفت: بخشی از متقاضیان مرد مجرد بالای ۲۳ سال در سامانه ثبت نام کرده بودند، که ارسال پیامک برای آنان شروع شده و پس از اخذ تعهدات لازم به تشکیل پرونده و سایر مراحل اقدام می‌شود.

وی اظهار کرد: بخش دیگری از متقاضیان که در فرم ج و مالکیت ملک، دارای سابقه هستند و به آن اعتراض کرده اند و پرونده این متقاضیان بمنظور بررسی مجدد به اداره کل راه و شهرسازی گیلان ارسال و در صورت تایید به پیگیری سایر مراحل اقدام می‌ شود.

رضایی پور از در نظر گرفته شدن پنج هکتار زمین برای احداث ۶۱۲ واحد مسکونی در این شهرستان در قالب فاز اول نهضت ملی مسکن خبر داد و تصریح کرد: این ۶۱۲ واحد در فاز اول شامل ۱۸ بلوک ۳۴ واحدی ساخته خواهد شد و شهرداری در خصوص صدور پروانه ساختمان و دستگاه های متولی در حوزه اعطای امتیاز آب، برق و گاز اقدامات لازم را در تسهیل موارد لازم انجام بدهند.

نماینده عالی دولت در آستارا با اشاره به لزوم شناسایی کارکنان بدون مسکن دستگاه های اجرایی جهت ارائه خدمات در طرح نهضت ملی مسکن تصریح کرد: اداره آموزش و پرورش آستارا یک هزار و ۲۵ شاغل و چهار هزار بازنشسته و مسامری بگیر دارد و باید با شناسایی زمین جهت ساخت مسکن ملی در کمترین زمان ممکن بتوان مشکل مسکن این قشر فرهنگی زحمتکش و تاثیر تاثیر گذار را حل کرد.

Share