دستیار مورینیو، سرمربی سپاهان شد

سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان، ژوزه مورایس در فصل بیست و دوم هدایت طلایی‌پوشان اصفهانی را عهده‌دار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از “ورزش‌سه”، پس از اعلام محرم نویدکیا درباره اینکه به دلایل مشکلات خانوادگی و ترس از نتیجه نگرفتن تیم در سال سوم همکاری نمی‌تواند به مربیگری در این تیم ادامه بدهد، مسئولان سپاهان به دنبال گزینه‌های جایگزین رفتند و جلوتر از همه نام فیلیکس ماگات مطرح شد که این مربی آلمانی درنهایت قید کار در ایران را زد تا مسئولان سپاهان به دنبال گزینه‌های دیگری بروند که به صورت موازی مذاکرات با آنها را آغازکرده بودند.

ژوزه مورایس گزینه جدی دیگر سپاهانی‌ها پس از ماگات بود که در هفته گذشته سفری دو روزه به ایران داشت و از تمامی امکانات باشگاه سپاهان هم دیدن کرد و بر سرجزئیات قرارداد با مسئولان باشگاه به توافق رسید، ولی در شرایطی که انتظار می‌رفت اعلام رسمی حضور او به عنوان سرمربی سپاهان خیلی زودتر از این‌ها مشخص شود، درنهایت این مربی باتجربه چند روز پس از بازگشت به پرتغال از اصفهان و فکر کردن به حضور در ایران و پذیرش این چالش جدید که مهم ترین دغدغه او بود، تصمیم خود را گرفت و به مدیران سپاهان پاسخ مثبت داد.

سپاهان طی چهار فصل اخیر با امیر قلعه‌نویی و محرم نویدکیا در لیگ‌های هجدهم و بیستم فقط یک گام تا قهرمانی فاصله داشت و حالا مورایس که به جای کاپیتان محبوب اصفهانی‌ها مسئولیت هدایت طلایی‌پوشان اصفهانی را برعهده گرفته ماموریت بسیار دشواری را در برعهده گرفته است؛ چرا که هواداران این تیم فقط به قهرمانی فکر می‌کنند و کسب عنوان اول است که آنها را راضی می‌کند.

باشگاه سپاهان اعلام کرده که ژوزه مورایس با قراردادی بلند مدت برای سه سال هدایت طلایی پوشان اصفهانی را عهده دار شده است.

باشگاه سپاهان اعلام همچنین اعلام کرده  فرآیند انتخاب خوزه مورایس را بعد از بررسی رزومه بیش از ۱۴۳ سرمربی و برگزاری جلسات ویدیو آنلاین از طریق اینترنت با ۲۳ سرمربی دنیا انجام داده است.

طی سال‌های اخیر مربیان نظیر استانکو پوکله‌پوویچ کروات، ادسون تاوارس برزیلی، لوکا بوناچیچ کروات، ویرای برزیلی و فیرات آلمانی در سپاهان به عنوان سرمربی حضور داشته‌اند. البته استیماچ و کرانچار آخرین مربیان خارجی سپاهان به شمار می‌‌روند که نتایج خوبی کسب نکردند و حالا پس از لیگ هفدهم که هدایت سپاهان برعهده کرانچار بود، بار دیگر هدایت طلایی‌پوشان اصفهانی برعهده یک مربی خارجی گذاشته شود.

مورایس که دوران بازی قابل توجهی ندارد، از آخرین سال دهه نود میلادی کارش را به عنوان سرمربی تیم دوم بنفیکا آغاز کرد و سپس طی ۲۰ سال گذشته شانس حضور در کشورهای مختلفی نظیر آلمان، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، یونان، ترکیه، تونس، یونان، سوئد، عربستان و کره‌جنوبی را پیدا کرده است. جالب اینکه این مربی که تجربه بالایی از کار مربیگری و دستیاری در کشورهای مختلف و به خصوص ژوزه مورینیو را دارد در الهلال عربستان و چونبوک موتورز کره‌جنوبی توانسته به مقام قهرمانی هم دست پیدا کند که می‌تواند خبر خوبی برای هواداران سپاهان باشد که امیدوارند با این مربی به ششمین قهرمانی تاریخ لیگ برتر دست پیدا کنند.

در حال حاضر سپاهان با جدایی چهار بازیکن کلیدی خود مواجه شده و در بسیاری از بخش‌های زمین نیاز به خرید دارد که همین موضوع و آماده کردن تیمی متعال اولین چالش مورایس در سپاهان خواهد بود که باید دید چگونه از پس آن برخواهد آمد.

Share