دستگیری ۶ نفر به علت حفاری غیرمجاز در تالش

سرهنگ محمد رستمی، فرمانده انتظامی تالش از دستگیری ۶ نفر به علت حفاری غیرمجاز در یکی از مناطق ییلاقی این شهرستان خبر داد و افزود: ۶ حفار غیرمجاز ۳۲ تا ۵۷ ساله دستگیر شدند و پس از تشکیل پرونده به منظور سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، فرمانده انتظامی تالش از دستگیری ۶ نفر به علت حفاری غیرمجاز در یکی از مناطق ییلاقی این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد رستمی اظهار داشت: هرگونه حفاری و کاوش غیرمجاز برای به دست آوردن اموال تاریخی و آثار باستانی ممنوع بوده و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

وی در ادامه گفت: ماموران پلیس آگاهی با اقدامات فنی و پلیسی از حفاری غیرمجاز در یکی از بخش‌های منطقه ییلاقی شهرستان تالش با خبر شده و پس از هماهنگی قضایی به این مکان اعزام شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان تالش با بیان اینکه پلیس با حضور در محل مورد نظر گودالی حفاری شده به قطر ۲ و عمق ۸ متر را کشف کرد، افزود: در این رابطه ۶ حفار غیرمجاز ۳۲ تا ۵۷ ساله دستگیر شدند و پس از تشکیل پرونده به منظور سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفتند.

سرهنگ رستمی در پایان از همکاری صمیمانه مردم و احساس مسئولیت آنان در قبال حفظ آثار فرهنگی و باستانی قدردانی کرد و از آن‌ها خواست هرگونه اخبار در این خصوص را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

Share