تهیه طرح تدوین شناسنامه گونه‌های گیاهی جنگل‌های هیرکانی گیلان

ولی جهانی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان از تهیه طرح شناسنامه‌دار کردن گونه‌های گیاهی جنگل‌های هیرکانی گیلان به مناسبت سومین سالگرد ثبت این میراث طبیعی ارزشمند در فهرست میراث جهانی یونسکو خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان از تهیه طرح شناسنامه‌دار کردن گونه‌های گیاهی جنگل‌های هیرکانی گیلان به مناسبت سومین سالگرد ثبت این میراث طبیعی ارزشمند در فهرست میراث جهانی یونسکو خبر داد.

ولی جهانی با اعلام این موضوع گفت: به مناسبت گرامیداشت سومین سالگرد ثبت جهانی سه سایت از جنگل‌های هیرکانی استان گیلان در فهرست میراث جهانی یونسکو، تابلوی شناسایی ۲۰ گونه گیاهی به منظور جانمایی و نصب در محل سایت‌موزه میراث روستایی گیلان تهیه شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان با اشاره به اهمیت معرفی جایگاه میراث جهانی جنگل‌های هیرکانی گیلان گفت: طرح تدوین شناسنامه گونه‌های گیاهی جنگل‌های هیرکانی گامی مهم و تأثیرگذار در افزایش سطح اطلاعات عمومی و آشنایی عموم جامعه با گونه‌های گیاهی موجود در این جنگل‌ها به شمار می‌رود.

جهانی تصریح کرد: در گام نخست این طرح اسامی فارسی، محلی، علمی و انگلیسی ۲۰ گونه گیاهی موجود در مناطق جلگه‌ای شمال کشور به شکل شناسنامه گردآوری و در محل موزه میراث روستایی استان گیلان جانمایی شده و در مسیرهای عبوری بازدیدکنندگان در معرض نمایش قرار داده خواهد شد.

او همچنین اضافه کرد: در فازهای بعدی این طرح، تهیه شناسنامه دیگرگونه‌های گیاهی جنگل‌های هیرکانی در دستورکار قرار خواهد گرفت.

Share