با صدور مجوز دومین تاکسی گردشگری گیلان موافقت شد

ولی جهانی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان اظهار داشت: در جریان برگزاری کمیسیون صدور مجوز فعالیت تأسیسات گردشگری در گیلان با صدور مجوز دومین تاکسی گردشگری گیلان موافقت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، در جریان برگزاری کمیسیون صدور مجوز فعالیت تأسیسات گردشگری در گیلان با صدور مجوز دومین تاکسی گردشگری گیلان موافقت شد.

ولی جهانی با اعلام این خبر گفت: راه‌اندازی پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و توزیع اقلام فرهنگی نظیر بروشور در مبادی ورودی و پایانه‌های مسافرتی استان گیلان امری ضروری در جذب گردشگران و معرفی مقاصد جدید و متنوع گردشگری در سطح شهرستان‌های استان است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان اضافه کرد: استان گیلان به لحاظ ورودی تعداد گردشگران به ویژه در ایام تعطیلات جزو استان‌های نخست در سطح کشور بوده و تأمین امنیت مسافران و همچنین ایجاد زمینه آشنایی گردشگران با تنوع گسترده مقاصد گردشگری در گیلان علاوه بر تأمین هدف توزیع گردشگر در استان موجب معرفی فرهنگ غنی مناطق مختلف استان خواهد شد.

جهانی با اشاره به مزایای دیگر این طرح در کنار ایجاد اشتغال افزود: در گام نخست یک مرکز مخابراتی ۲۴ ساعته برای پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی مسافران در نظر گرفته شده و مقرر شده تا با برگزاری دوره‌های آموزشی زمینه آشنایی رانندگان تاکسی‌های گردشگری با پیش‌نیازهای تخصصی صنعت گردشگری فراهم شود.

او تصریح کرد: در گام‌های بعدی و پس از کیفی‌سازی طرح، اقدامات لازم به منظور افزایش تعداد تاکسی‌های گردشگری خدمات‌رسان در دستورکار اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان قرار خواهد گرفت.

Share