استفاده از ماسک در فضای باز الزام‌آور نیست | توصیه به تزریق یک نوبت واکسن یادآور

شیراوژن ضمن تاکید بر استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در اماکن مسقف شلوغ، پر تردد و پر ازدحام، وسایل نقلیه عمومی و بیمارستان ها، گفت: تزریق یک نوبت واکسن یادآور سال ۱۴۰۱ در کلیه گروه‌های سنی بالاتر از ۱۲ سال که ۶ ماه از آخرین نوبت تزریق واکسن‌شان گذشته نیز مورد تاکید است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، عباس شیراوژن، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص مصوبات جلسه ستاد ملی کرونا، ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه روزی کادر بهداشت و درمان کشور در راستای خدمت‌رسانی به مردم در مقابله با بیماری کرونا، بیان کرد: یکی از جلوه‌های مهم قدردانی از کادر بهداشت و درمان، پرداخت مطالبات و معوقات پرستاران، پزشکان و بیمارستان هاست که لازم است وزارت بهداشت، دفتر ریاست جمهوری و سازمان برنامه و بودجه پیگیری کنند.

الزام به استفاده از ماسک در اماکن مسقف شلوغ، پرتردد و وسایل نقلیه عمومی و بیمارستان‌ها

وی تاکید کرد: توصیه موکد ستاد ملی مقابله با کرونا بر استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در اماکن مسقف شلوغ، پر تردد و پر ازدحام، وسایل نقلیه عمومی و بیمارستان‌ها است. در شهرهای زرد و آبی (فعلأ همه شهرهای کشور)، در سایر اماکن و فضاهای باز الزامی به استفاده از ماسک وجود ندارد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه عنوان کرد: توصیه ستاد ملی مقابله با کرونا بر تزریق یک نوبت واکسن یادآور سال ۱۴۰۱ در کلیه گروه‌های سنی بالاتر از ۱۲ سال که ۶ ماه از آخرین نوبت تزریق واکسن‌شان گذشته، (مانند واکسن‌های آنفلوآنزای هر ساله) است، این واکسن بهتر است تا اواسط تابستان جاری تزریق شود. در این صورت سطح ایمنی جامعه در آستانه سال تحصیلی جدید، سفر اربعین و آغاز فصل پاییز به سطح مطلوبی می‌رسد.

Share