امام جمعه آستارا با انتقاد از اختلال گران مراسم سالروز ارتحال امام «ره»؛

کسانی‌که انقلابی‌گری را با غوغاسالاری اشتباه گرفته‌اند به سرنوشت مارقین دچار می‌شوند

باقری ارومی گفت: کسانی که انقلابی گری را با غوغا سالاری اشتباه گرفته اند کارشان از کاسه داغ تر از آش و کاتولیک تر از پاپ گذشته است و خود را انقلابی تر از رهبر و ولایی تر از ولی فقیه می دانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد باقری ارومی امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا در خطبه های نماز جمعه با اشاره به برگزاری مراسم سی و سومین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) در حرم مطهر بعد از دو سال محدودیت کرونایی به تبیین فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره شخصیت و ویژگی های برجسته امام راحل پرداخت و گفت: این جمله که «امام خمینی(ره) روح جمهوری اسلامی است» کاملترین و بهترین کلامی بود که می توان با آن زنده بودن راه امام و هویت همیشه زنده نظام مقدس جمهوری اسلامی را بیان کرد.

 باقری ارومی گفت: امام، فقط امام دیروز نیست و امام امروز و فردا هم هست یعنی اینکه؛ انقلاب ما و نظام ما هیچگاه از اندیشه و هدایت حضرت امام بی نیاز نیست و یقینا پیشرفت و آینده کشور و تحقق اهداف انقلاب اسلامی مدیون حرکت و نهضت الهی و اسلامی حضرت امام خمینی(ره) است.

باقری با بیان اینکه دشمنی های دشمنان با نظام مقدس جمهوری اسلامی و شخصیت والای امام خمینی(ره) هیچگاه نمی تواند خللی در عزم و اراده مردم ما ایجاد کند، افزود: علی رغم همه مشکلاتی که داریم و سختی ها و فشارهایی که متحمل می شویم و مردم ما صبورانه آنها را بخاطر اسلام و انقلاب تحمل می کنند هر جا که لازم بوده مردم عزیز ما پای اسلام و انقلاب ایستاده اند و نشان داده اند که روح ایمان در وجود تک تک آنها موج می زند و لازم است که صمیمانه قدردان مردم باشیم.

وی در ادامه به تواضع بی مثال رهبر معظم انقلاب نسبت به امام خمینی(ره) اشاره کرد و اظهار داشت: اینکه حضرت آقا می فرمایند امثال بنده را با امام خمینی(ره) مقایسه نکنید و فاصله را فاصله نجومی می دانند نشان از تواضع ایشان نسبت به استاد خود و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است و همین امر موجب توفیقات فراوان ایشان در امر رهبری شده است.

خطیب جمعه آستارا نسبت به حاشیه های پیش آمده در مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) گفت:این که عده ای بخواهند در چنین مراسم بزرگی که با حضور نمایندگان کشورهای مختلف برگزار می شود و چشم دنیا به آن دوخته شده است با ایجاد هیاهو نظم مجلس را بر هم بزنند یقینا بی احترامی به صاحب مجلس یعنی حضرت امام خمینی(ره) است.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب بارها نسبت به این اقدامات ناپسند تذکر داده و مخالفت علنی خود را با آن اعلام کرده اند و بیان امام و ولی جامعه در موضع تقیه و اهمال نیست و اطلاق و اجمال هم ندارد. بلکه کاملا در مقام بیان جادّ می باشند. حتی اگر امر مولا، امر ارشادی هم باشد کسانی که ولایتمدار حقیقی هستند آن را سرمه چشم می کنند.

باقری ارومی ادامه داد: ولی کسانی که انقلابی گری را با غوغا سالاری اشتباه گرفته اند کارشان از کاسه داغ تر از آش و کاتولیک تر از پاپ گذشته است و خود را انقلابی تر از رهبر و ولایی تر از ولی فقیه می دانند. اینها همان کسانی هستند که به سبب تندوری و پیشی گرفتن از ولایت، بر اساس متون دینی از مسیر حق خارج شده و به سرنوشت مارقین دچار خواهند شد.

امام جمعه آستارا با اشاره به صدور قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه فعالیت های صلح آمیز هسته ای کشورمان به بهانه عدم همکاری گفت: ما همیشه و در هر شرایطی نهایت همکاری را با آژانس بین المللی انرژی اتمی داشته ایم ولی بدعهدان غربی همیشه دنبال بهانه هستند. یقینا صدور این قطعنامه ها هیچ تاثیری بر روند پیشرفت و موفقیت ما در دانش هسته ای نخواهد گذاشت و همانطور که رئیس جمهور محترم فرمودند: « ایران یک قدم از مواضع خود عقب نشینی نمی کند ».

حجت الاسلام و المسلمین باقری ارومی ضمن تشکر از سفر کمیسیون اقتصادی مجلس و استاندار محترم گیلان به شهرستان آستارا و تشکیل شورای برنامه ریزی توسعه و عمران آستارا و بازدید از پروژه های نیمه تمام ابراز امیدواری کرد نتیجه و خروجی این سفر، حل مشکلات و آبادانی آستارا و بهره مند شدن مردم از امکانات جدید باشد.

Share