چشم در چشم خونبار | قتل جوان ۱۸ ساله با چاقو در یک خواربارفروشی

نزاع دو جوان که هنگام ورود به یک خواربارفروشی در مشهد «چشم در چشم» شده بودند، به جنایتی وحشتناک انجامید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خراسان، این حادثه هولناک یکم خرداد در منطقه قاسم آباد مشهد هنگامی رخ داد که دو جوان ۱۸ و ۲۱ساله با یکدیگر وارد خواربارفروشی خیابان اندیشه ۷ شدند اما تلاقی نگاه دو مشتری به کری خوانی و مشاجره کشید.

توهین و فحاشی شدت گرفته بود که ناگهان برق تیغه چاقو در فضای فروشگاه درخشید و جوان ۱۸ساله نقش بر زمین شد. خون زیادی سنگفرش‌های خواربار فروشی را رنگین کرده بود که با تماس شهروندان، اورژانس از راه رسید و پیکر نیمه جان «محمدرضا- ظ» را در حالی به بیمارستان رضوی انتقال داد که جوان ضارب نیز از محل گریخته بود. با گزارش این حادثه به نیروهای انتظامی، بررسی‌های مقدماتی برای شناسایی ضارب فراری آغاز شد اما از سوی دیگر تلاش کادردرمانی برای نجات جوان ۱۸ساله به نتیجه نرسید و او بر اثر عوارض ناشی از اصابت ضربات چاقو جان سپرد.

به دنبال گزارش این ماجرا به قاضی ویژه قتل عمد مشهد، بلافاصله قاضی دکتر صادق صفری عازم مرکز درمانی شد و بدین ترتیب تحقیقات قضایی برای افشای راز این جنایت وحشتناک ادامه یافت. با راهنمایی و دستورات قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی نیز وارد عمل شدند و دامنه تحقیقات را به بازبینی دوربین‌های مدار بسته کشاندند، اما در بررسی‌های اولیه فقط سرنخ‌هایی از مشخصات ظاهری و رنگ لباس‌های ضارب فراری به دست آمد.

در همین حال کارآگاهان با نظارت و هدایت مستقیم سرهنگ کارآگاه مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی) گزارش محرمانه این جنایت وحشتناک را به مراکز درمانی مشهد اعلام کردند و از آنان خواستند در صورتی که جوانی با مشخصات یاد شده برای دریافت خدمات درمانی مراجعه کرد، بی‌درنگ موضوع را به پلیس آگاهی گزارش دهند چرا که تحقیقات میدانی کارآگاهان نشان می‌داد، ضارب فراری نیز از ناحیه شکم مجروح شده است! از سوی دیگر هم ردیابی‌های اطلاعاتی کارآگاهان بیانگر آن بود که جوان ۲۱ساله پس از فرار از محل جنایت و طی مسافتی با پای پیاده، سوار یک دستگاه تاکسی سمند شده و به مکان نامعلومی گریخته است.

 هنوز تحقیقات کارآگاهان با استفاده از تجربیات سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) برای رصدهای اطلاعاتی و شناسایی مخفیگاه متهم به قتل فراری ادامه داشت که کارکنان بیمارستان طالقانی با جوانی زخمی روبه رو شدند که مدعی بود توسط زورگیران و سارقان هدف ضربات چاقو قرار گرفته است! طولی نکشید که با گزارش این حادثه به نیروهای انتظامی، بی‌درنگ گروه عملیاتی کارآگاهان با هماهنگی قاضی دکتر صفری، عازم بیمارستان شدند و با تطبیق مشخصات ظاهری جوان مصدوم با تصاویر دوربین‌های مداربسته، دریافتند که او همان ضارب فراری خیابان اندیشه است.

بنابراین حلقه‌های قانون بر دستان این جوان ۲۱ساله گره خورد و در مرکز درمانی تحت نظر قرار گرفت. بازجویی‌های اولیه حکایت از آن دارد که دو جوان فقط هنگام ورود به خواربار فروشی با یکدیگر «چشم در چشم» شده‌اند و همین موضوع به فحاشی و درگیری گره خورده است. بنابر گزارش خراسان، تحقیقات درباره ابعاد دیگر این جنایت وحشتناک با دستورات ویژه قضایی ادامه دارد.

Share