شکست ناباورانه ملوان مقابل استقلال ملاثانی | تساوی شهرداری آستارا و قشقایی شیراز

شاگردان مازیار زارع به شکل غیر منتظره‌ای مقابل استقلال ملاثانی شکست خوردند. شهرداری آستارا در دقایق پایانی موفق شد گل مساوی را وارد دروازه قشقایی شیراز کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، بازی‌های هفته سی و یکم لیگ یک ایران از ساعت ۱۹ امروز با انجام مسابقات همزمان پیگیری شد که در یکی از آنها، تیم ملوان انزلی در ورزشگاه زنده‌یاد سیروس قایقران به مصاف استقلال ملاثانی، یکی از گزینه‌های سقوط به لیگ دو رفت.

استقلال ملاثانی در دقیقه ۴۳ روی پاس تماشایی جباری از ضربه ایستگاهی میانه زمین به پشت مدافعان ملوان انزلی و ضربه قیچی برگردان مصطفی کیانی موفق شد به گل اول بازی دست پیدا کند و به برتری یک بر صفر در نیمه اول برسد.

محمدصادق بارانی که دو هفته قبل در ورزشگاه انزلی یک گل به ثمر رسانده بود، در دقیقه ۵۷ بازی امروز هم از روی ضربه ایستگاهی دروازه استقلال ملاثانی را با شوت محکم باز کرد و نتیجه را به تساوی کشید.

در شرایطی که ملوان انزلی برای زدن گل دوم تلاش می‌کرد و از حمایت پرشور تماشاگران‌اش بهره می‌برد، سجاد تمیمی در پشت محوطه جریمه ملوانان صاحب توپ شد و با شلیک پای چپ استثنایی گل دوم استقلال ملاثانی را زد تا تیمش را در آستانه برتری قرار بدهد.

تلاش شاگردان مازیار زارع در لحظات پایانی برای زدن گل مساوی بی‌نتیجه بود تا ملوان انزلی در کمال شگفتی این مسابقه خانگی را با نتیجه ۲ بر یک به استقلال ملاثانی واگذار کرد.

ملوان انزلی با این باخت ۶۲ امتیازی و پشت سر مس کرمان ۶۵ امتیازی، در رتبه دوم جدول لیگ یک ماند و استقلال ملاثانی هم با ۳۹ امتیاز به رده یازدهم صعود کرد.

آستارایی‌ها از شکست گریختند

 در چارچوب هفته سی و یکم لیگ دسته اول قشقایی شیراز میزبان شهرداری آستارا بود. قشقایی که وضعیت خطرناکی در جدول دارد و جزوتیم‌های نیمه دوم لیگ است امید زیادی به پیروزی در این بازی داشت.

نیمه اول این مسابقه با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید اما در نیمه دوم این قشقایی بود که روند بهتر و رو به جلوتری داشت و به گل هم رسید. در دقیقه ۵۳ امین جواد محمدی دروازه شهرداری آستارا را باز کرد.

در شرایطی که روند بازی به سمتی می‌رفت که شیرازی‌ها پیروز این مسابقه باشند اما سرانجام در دقیقه ۸۱ هادی حبیبی نژاد برای شهرداری گل زد تا بازی در دقایق پایانی به تساوی کشیده شود. در دقایق باقیمانده نیز اتفاق خاصی نیفتاد تا مسابقه با نتیجه مساوی یک بر یک پایان یابد.

با این نتیجه قشقایی شیراز ۳۸ امتیازی شد و در رده سیزدهم جای گرفت. فاصله قشقایی تا منطقه سقوط سه امتیاز است. شهرداری آستاری نیز با این یک تساوی چهلمین امتیاز خود را در لیگ یک به دست آورد و در رده هشتم جای گرفت‌.

Share