با شکست لیورپول؛

رئال مادرید برای چهاردهمین بار فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد

“رئال مادرید” با شکست “لیورپول” قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد تا یک رکورد دست نیافتنی را از خود به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رئال مادرید با شکست لیورپول قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد.

حواشی عجیب بیرون از استادوفرانس باعث شد دیدار لیورپول و رئال مادرید در فینال لیگ قهرمانان اروپا با ۳۰ دقیقه تأخیر آغاز شود. برخی منابع حمله عده‌ای به تماشاگران و عدم توانایی آن‌ها در ورود به ورزشگاه را دلیل تأخیر می‌دانند. برخی هم اعلام کرده‌اند که حدود ۱۵ هزار لیورپولی بدون بلیت وارد ورزشگاه شده‌اند و باعث شده بسیاری از مردم با بلیت بیرون ورزشگاه بمانند! در هر صورت با ۳۶ دقیقه تأخیر این فینال آغاز شد.

 

کلمان تورپن داور فرانسوی این میدان ساعت ۰۰:۰۶ سوت آغاز بازی را به صدا درآورد. دقایق ابتدایی لیورپول پرس کرد و صاحب توپ بود. دقیقه ۱۶ اولین موقعیت‌های خطرناک را خلق کردند، ابتدا با پاس آرنولد و ضربه صلاح، سپس با شوت تیاگو. دقیقه ۱۷ هم پاس مانه با شوت محکم صلاح همراه شد که کورتوا این توپ را هم مهار کرد. دقیقه ۲۱ هم حرکت تماشایی و شوت مانه به سمت دروازه رئال روانه شد که کورتوا با کمک تیر دروازه این توپ را هم گرفت.

بعد از حملات گسترده لیورپول، بازی به تعادل کشیده شد و رئال‌مادرید از زهر حملات قرمزها کاست. با این حال لیورپول باز هم موقعیت‌هایی خلق کرد. اما دقیقه ۴۳ بنزما از آشفتگی دفاع لیورپول استفاده کرد و دروازه را باز کرد، اما کمک‌داور آفساید اعلام کرد. VAR هم آفساید بودن این گل را تأیید کرد. این نیمه پرافت و خیز با تساوی بدون‌گل تمام شد. نیمه دوم با وجود این که باز هم لیورپول تیم هجومی بود، دقیقه ۵۹ وینیسیوس با پاس والورده توپ را به قعر دروازه آلیسون فرستاد. این گل هم در شرایط مشکوک به آفساید به ثمر رسید، اما VAR آن را بررسی نکرد. دقیقه ۶۴ شوت تماشایی صلاح را هم کورتوا گرفت تا شب خوبش را ادامه بدهد و قرمزها در گلزنی ناکام باشند. دقیقه ۶۹ هم پاس با سر ژوتا را صلاح به سمت دروازه رئال زد که این ضربه را هم کورتوا برگرداند. حملات لیورپول در ادامه شدت بیشتری گرفت تا گل خورده را جبران کنند. دقیقه ۸۰ شوت صلاح به طور اتفاقی به ژوتا برخورد کرد و نزدیک بود وارد دروازه شود که باز هم کورتوا مانع شد. شاهکار کورتوا دقیقه ۸۲ هم ادامه پیدا کرد. حرکت عالی صلاح و ضربه‌اش را سنگربان رئال به کرنر فرستاد. تا پایان بازی با دفاع بسته، رئالی‌ها بردشان را حفظ کردند تا برای چهاردهمین مرتبه قهرمانی در لیگ قهرمانان را به ویترین افتخارات‌شان اضافه کنند. کارلو آنچلوتی هم با کسب چهارمین قهرمانی پرافتخارترین سرمربی لیگ قهرمانان نام گرفت.

Share