رئیس جمهور تأکید کرد:

در دهک‌بندی پرداخت یارانه‌ها دقت کامل نشد|یارانه به حساب همه معترضان ریخته می‌شود

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دقت کافی در دهک‌بندی پرداخت یارانه‌ها صورت نگرفت، گفت: تاکید کرده‌ام مسئولان وزارت تعاون در دهک‌بندی‌ها تا حد مقدور دقت کنند و حتما کسانی که معترض هستند یارانه به حسابشان ریخته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در ادامه برنامه‌های بیست و سومین سفر استانی دولت مردمی به استان آذربایجان شرقی در نشست با جمعی از نخبگان این استان ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، در مورد اقدامات دولت برای مهار ویروس کرونا در کشور اظهار داشت: روزی که دولت را تحویل گرفتیم ۷۰۰ خانواده در روز به دلیل بیماری کرونا داغدار می‌شدند اما امروز وزارت بهداشت و درمان اعلام کرد این رقم خوشبختانه صفر شده است.

رئیس جمهور درباره توجه به اجرای عدالت و عدالت محوری در جامعه خاطرنشان کرد: دولت محور برنامه‌های خود را بر عدالت قرار داده همانطور که بودجه ۱۴۰۱ بر اساس عدالت و با استفاده از سند آمایش سرزمینی تنظیم شده است.

وی با اشاره به انتقاد یکی از نخبگان از دقت ناکافی در دهک‌بندی پرداخت یارانه‌ها اظهار داشت: من هم موافق هستم که در دهک‌بندی‌ها دقت کامل نشده لذا تاکید کرده‌ام مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دهک‌بندی‌ها تا حد مقدور دقت کنند و حتما کسانی که معترض هستند یارانه به حسابشان ریخته شود.

رئیس جمهور استفاده از ظرفیت بانوان در سطوح مختلف مدیریتی را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: سخن از نقش آفرینی بانوان در جامعه مربوط به اشتغال نیست بلکه نیاز به این ظرفیت و استعدادها است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت بوم گردی و توسعه صنعت گردشگری در استان، اظهار داشت: در بوم گردی باید فرهنگ بومی، روستایی و عزت ملی حفظ شود و نباید فرهنگ شهدا به حاشیه برود.

آیت الله رئیسی استفاده از ظرفیت نیروی انسانی بومی را در توسعه استان مهم برشمرد و گفت: مشورت با نخبگان و دلسوزان خوب است اما مسئولان و استانداران باید تصمیم گیرنده نهایی باشند.

رئیس جمهور تاکید کرد: دولت قومیت‌های مختلف در کشور را تهدید نمی‌داند بلکه این یک فرصت برای کشور است و باید از این فرصت استفاده کرد.

پیش از سخنان رئیس جمهور شماری از نخبگان استان دیدگاه‌های خود را با آیت الله رئیسی در میان گذاشتند.

توجه به رفع مشکلات نخبگان، افزایش اختیارات مسئولین محلی، حمایت از صنایع مادر استان و پیگیری تحول در علوم انسانی از مهمترین محورهای ارایه شده توسط نخبگان بود.

Share