| تعامل انجمن فولاد و وزارت نیرو

توقف فعالیت کارخانه‌های فولادی تکذیب شد

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: اگر به محتوای نامه ارسالی این انجمن به وزارت صمت دقت شود، مشخص خواهد شد که مفهوم پیشگیری و چانه‌زنی در آن نهفته بوده و هرگونه برداشت مبنی بر تعطیلی ۳ ماهه کارخانه‌های فولاد را قویا تکذیب می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سیدرسول خلیفه سلطانی ضمن اشاره به خبر منتشر شده به نقل از انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران مبنی بر تعطیلی ۳ ماهه کارخانه‌های فولاد به دلیل قطعی برق اظهار داشت: اخیر یک خبری از قول بنده در رسانه‌های معاند کار شده بود که برداشتی غلط از نامه انجمن فولاد به وزارت صمت بوده است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران ضمن تشریح دقیق جزئیات نامه این انجمن به وزارت صمت گفت: اگر به محتوای نامه ارسالی دقت شود، مشخص خواهد شد که مفهوم پیشگیری و چانه‌زنی در آن نهفته بوده و هرگونه برداشت مبنی بر تعطیلی ۳ ماهه کارخانه‌های فولاد را قویا تکذیب می‌کنیم.

صنایع کشور در سایه تامین برق پایدار سالانه رشد ۷ تا ۸ درصدی را تجربه می‌کنند

وی با اشاره به شرایط سال گذشته صنعت فولاد گفت: متاسفانه در سال گذشته و دولت قبل بار محدودیت انرژی را به دوش صنعت فولاد گذاشتند اما در سال جاری با هماهنگی‌های شکل گرفته تلاش می‌کنیم که این موضوع مدیریت شود.

خلیفه سلطانی ادامه داد: اگر رسانه‌های معاند قصد سواستفاده و مخابره اخبار منفی از شرایط صنعت کشور را دارند باید در دهان آن‌ها زد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در تشریح شرایط صنعت برق کشور گفت: صنعت برق کشور یک صنعت بالنده است و اینکه ما با محدودیت مواجه می‌شویم ناشی از افزایش مصرفی هست که سال به سال رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: صنعت فولاد کشور مشابه سایر صنایع نظیر پتروشیمی، سال به سال یک رشد ۷ تا ۸ درصدی دارد که همین مسئله زمینه افزایش مصرف را ایجاد می‌کند و شما در کجای دنیا چنین رشدهای قابل توجهی را مشاهده می‌کنید.

تلاش وزارت نیرو زمینه حداقل شدن مشکلات صنعت فولاد را مهیا می‌کند

خلیفه سلطانی ضمن تشکر از وزارت نیرو به نهاد سیاست‌گذار حوزه برق گفت: تلاش وزارت نیرو برای حداقل کردن مشکلات ناشی از ناترازی تولید و مصرف برق به وضوح قابل مشاهده است که در قالب تفاهم با مشترکین صنعتی تبلور پیدا می‌کند و حتما به نتیجه مثبت‌تر نسبت به شرایط سال گذشته ختم می‌شود.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم تا به عنوان بخش صنفی حوزه فولاد زمینه ارتقا سطح هماهنگی با بخش دولت را فراهم کنیم، گفت: در کارخانه‌های بزرگ فولادی کشور که بار عمده تولید این محصول را به عهده دارند، با هماهنگی وزارت نیرو مقرر شده است که محدودیت انرژی با بازه زمانی تعمیرات اساسی یک ماهه تابستانی منطبق شود تا از این طریق آثار منفی سال گذشته به صفر برسد.

تعامل انجمن فولاد و وزارت نیرو به طور کامل برقرار است

وی افزود: مسئله تعمیرات به صنایع کوچک و متوسط فولادی هم قابل تعمیم است و وزارت نیرو برنامه دارد که در کنار وزارت صمت و بخش خصوصی مشکلات این حوزه را نیز به حداقل برساند.

این مقام صنفی گفت: تعامل انجمن فولاد با وزارت نیرو به کوری چشم تمامی معاندین به طور کامل برقرار است و تلاش می‌شود با حداقل مشکل از شرایط فعلی عبور کنیم.

خلیفه سلطانی ما به عنوان نماینده کلی تولیدکنندگان فولاد آمادگی داریم تا تصویر و برنامه کلی وزارت نیرو در این حوزه با کمترین مشکل به طور کامل محقق شود.

Share