آیت الله فلاحتی با گلایه از گرانی؛

برخی افراد سالوس منش، خون آشام و آنها که درد دین ندارند نرخ بیش از یکصد قلم کالا را افزایش دادند

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: پیشنهاد می کنم اتاق فکر قیمت گذاری کالای تولیدی توسط نمایندگان عالی اجرایی دولت در استان ها ایجاد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناهان و همچنین تسلیت ۱۴ خرداد سالروز ارتحال جانکاه معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) اظهار کرد: خدای متعال مقام معظم رهبری را به عنوان نعمت بزرگ به عنوان جانشین حضرت امام خمینی (ره) به ملت ایران عنایت کرد.

وی به ۱۵ خرداد سالروز بازداشت و تبعید امام راحل در سال ۱۳۴۲ اشاره کرد و افزود: امام (ره) این روز را عزای عمومی اعلام کرد.

امام جمعه رشت با اشاره به تصویب قانون جرم انگاری رابطه با رژیم صهیونیستی توسط مجلس عراق، بیان کرد: تعداد ۲۷۵ نفر از نمایندگان محلس کشور عراق عادی سازی روابط با رژیم صیهونیستی را جرم انگاری کردند که از اقدام های خوب این مجلس است.

آیت الله فلاحتی به توقیف یک نفتکش دارای محموله نفت ایران توسط کشور یونان در ۲۰ فروردین ماه سال جاری اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران پس از پیگیری های بین المللی مجبور شد دو کشتی یونانی دارای محموله نفت را توقیف کند.

وی با بیان اینکه اقتدار جمهوری اسلامی ایران آمریکا و رژیم صهیونیستی را به ذلت کشانده است، تصریح کرد: فریاد “مرگ بر آمریکا” خرد و کلان ملت ایران بلند است ضمن اینکه توقیف دو نفتکش یونانی درسی برای دیگر کشورها بود که یدک کش استکبار نشوند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، روی کار آمدن دولت سیزدهم را با راهبرد مطالبات جبهه مردمی انقلاب اسلامی و نگاه ارزشی ذکر کرد و یادآور شد: دولت جدید با شجاعت نشان داد اقدام هایی که انجام می دهد بسیاری از رجال سیاسی می ترسند انجام دهند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به پرداخت یارانه نقدی دولت برای کالای اساسی مردم، اظهار کرد: برخی افراد سالوس منش، خون آشام و آنها که درد دین ندارند نرخ بیش از یکصد قلم کالا را افزایش دادند.

وی به تلاش دشمنان برای ایجاد یاس و نا امیدی در جامعه اشاره کرد و افزود: طبق رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری، هر حرکتی که منجر به یاس و نا امیدی در مردم شود مضموم و منفور است بنابراین نوشته و گفته ها نباید طوری تنظیم شود که در مردم ایجاد یاس و نا امیدی کند.

امام جمعه رشت با پیشنهاد ایجاد اتاق فکر قیمت گذاری کالای تولیدی در استان ها توسط نمایندگان عالی اجرایی دولت در این مناطق، خاطرنشان کرد: مسئولان باید نظارت جدی در نرخ گذاری کالای تولیدی در استان ها داشته باشند تا قیمت برای مصرف کننده مشخص باشد.

آیت الله فلاحتی افزایش نرخ کالا را سبب نگرانی مردم دانست و بیان کرد: دولت با حرکت حفظ عزت ملت روی کار آمده و امیدواریم در زمینه تثبیت قیمت ها تلاش بیشتری داشته باشد.

وی پیرامون حقوق فرزند بر پدر و مادر در راستای سبک زندگی اسلامی، گفت: حق تربیت یکی از حقوق فرزند بر پدر و مادر است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه تربیت فرزند باید تدریجی باشد، تصریح کرد: فرزند این حق را دارد که پدر و مادر او را تربیت کنند.

Share