امام جمعه آستارا؛

انقلابی‌گری متفاوت از هوچی‌گری و هیاهوسالاری است | کم فروشی نانوایان اصلا پذیرفته نیست‌

باقری ارومی با بیان اینکه انقلابی گری متفاوت از هوچی گری و هیاهوسالاری است، افزود: روحیه انقلابی را نشات گرفته از ایمان و اندیشه پاک الهی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد باقری ارومی امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا در خطبه های نماز جمعه این هفته با تسلیت سالروز شهادت امام جعفرصادق(ع) به بیان اقدامات مهم آن امام همام پرداخت.

وی ضمن بیان حدیثی از امام صادق(ع) به ضرورت شکر نعمت ها و صبر در مقابل مصیبت ها تاکید کرد.

خطیب جمعه آستارا با گرامیداشت هفتم خرداد روز قانون و آغاز هفته مجلس این روز را به نمایندگان محترم مجلس و دست اندرکاران قوه مقننه تبریک گفت.

باقری با اشاره به دیدار اخیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب اسلامی به تبیین فرمایشات معظم له پرداخت.

وی با بیان اینکه انقلابی گری متفاوت از هوچی گری و هیاهوسالاری است، افزود: روحیه انقلابی را نشات گرفته از ایمان و اندیشه پاک الهی دانست.

امام جمعه آستارا این جمله مقام معظم رهبری را که انقلابی ماندن سخت تر و مهم تر از انقلابی بودن است را آزمون بزرگ ثبات قدم در ایمان و عقیده دانست که باعث سعادت و عاقبت بخیری می شود.

وی فراز دیگری از بیانات مقام معظم رهبری در مورد عدم دخالت نمایندگان مجلس در عزل و نصب ها را تشریح کرد و افزود: یقینا طبق نظر معظم له نمایندگان باید از دخالت مستقیم خودداری کنند ولی دولت هم باید از مشورت نمایندگان به عنوان منتخب مردم استفاده کند.

امام جمعه آستارا ضمن اشاره به هفته بدون دخانیات به بیان آثار سوء مصرف دخانیات و مواد مخدر بر سلامت فردی و اجتماعی پرداخت و افزود علاوه بر سیره عقلا بر عدم زیان رساندن به خود و دیگران، دستورات دینی هم به همین مساله اشاره دارد و خداوند در قرآن از افتادن در هلاکت نهی کرده است.

حجت الاسلام باقری ارومی با تبریک اول ذیقعده ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و گرامیداشت روز دختر و آغاز دهه کرامت به بیان شخصیت والای حضرت معصومه(س) به عنوان الگوی مناسب برای دختران پرداخت.

امام جمعه آستارا در پایان نسبت به معضل نان در شهرستان مرزی بندر آستارا گلایه کرد و افزود: کم فروشی و خیانت به مردم از جانب نانوایان اصلا پذیرفته نیست‌ و مسئولین نظارتی و قضایی می بایست با نظارت دقیق و برخورد قاطع جلوی قاچاق آرد و عدم توزیع مناسب نان برخورد نمایند.

Share