مدیرکل صمت گیلان در بازدید از کارخانه تولید روغن صومعه‌سرا:

۳۴ تن روغن از یک کارخانه در گیلان توزیع می شود | فعالیت زنجیره های تامین برای جبران کسری

مدیرکل صمت گیلان در حاشیه بازدید سرزده از کارخانه تولید روغن خوراکی در حومه شهرستان صومعه‌سرا گفت: بیش از ۳۴ تن روغن در دو بخش مصارف خانگی سرخ کردنی؛ صنف و صنعت در این کارخانه تولید شده بود که از فردا در استان گیلان آماده پخش است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، تیمور پورحیدری در این بازدید سرزده از وجود انواع روغن خوراکی در کارخانجات گیلان خبر داد و گفت: اولویت نخست ما تامین روغن مصارف خانگی در بازار است و این کار سریعا در هر شرایطی باید انجام شود.

وی به تلاش شبانه روزی زنجیره تامین برای رساندن مواد اولیه و بطری پت ویژه انواع روغن‌های خوراکی اشاره کرد و اظهارداشت: با تأمین این اقلام، به تدریج از دوشنبه بازار مصرف گیلان پر از روغن‌های خوراکی خواهد شد و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

پورحیدری همچنین از وجود بیش ۱۰۰ تن روغن سویا در کارخانه سبوس کندوج صومعه سرا سخن گفت و ادامه داد: علاوه بر بیش از ۱۴۵ تن روغن خام آفتابگردان نیز برای تولید انواع روغن سرخ کردنی در این کارخانه تامین شده است که تا هفته آینده با فعالیت شبانه‌روزی خطوط تولید این نوع روغن نیز در بازار عرضه خواهد شد.

وی اضافه کرد: علاوه بر این اقدامات، امروز در چلسه ستاد تنظیم بازار استان مصوب گردید ۳۰ درصد تولید کارخانه روغن گنجه رودبار برای مصارف خانوار در گیلان اختصاص داده شود.

مدیرکل صمت گیلان تاکید کرد: در شرایط بحرانی با هرگونه تخلف و عرضه خارج از شبکه این اقلام اساسی، بدون مماشات، بشدت برخورد خواهدشد. مردم گیلان نیز در صورت مشاهده تخلفات و احتکار با شماره‌های ۱۲۴ این اداره کل و ۱۳۵ تعزیرات حکومتی در ارتباط باشند تا از هرگونه سواستفاده‌ای جلوگیری شود.

Share