رییس کل دادگستری گیلان تاکید کرد:

مسئولان برنامه دقیقی برای رفع کم آبی داشته باشند تا کمترین آسیب بر کشاورزان وارد شود

چهارمین نشست کمیته صیانت از اراضی ملی، جنگل ها و مراتع دادگستری به ریاست رئیس کل دادگستری استان گیلان با موضوع راهکارهای رفع موانع کم آبی مزارع کشاورزی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، چهارمین نشست کمیته صیانت از اراضی ملی، جنگل‌ها و مراتع دادگستری به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان با موضوع راهکارهای رفع موانع کم آبی مزارع کشاورزی برگزار شد.

 حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به خشکسالی و کم آبی که در سال جاری با آن مواجه خواهیم بود اظهار داشت: مسئولان باید برنامه دقیقی برای رفع کم آبی داشته باشند تا کمترین آسیب و خسارت بر کشاورزان وارد شود.

وی با بیان اینکه کشاورزی تنها منبع درآمدی حیاتی برای مردم در روستاهای استان محسوب می‌شود گفت: در گذشته آب بندان‌ها نقش اساسی در آبیاری مزارع داشتند که متاسفانه امروزه به دلیل‌عدم لایروبی از کارآیی لازم برخوردار نیستند.

رئیس شورای قضایی استان از دادستان‌های استان خواست تا به کمک مدیران متولی شتافته تا هیچ صاحب قدرتی حق اعمال نفوذ در این حوزه را نداشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه از همه ظرفیت‌های موجود باید استفاده شود تصریح کرد: چاه‌های کشاورزی باید مرمت شده و کشاورزان از هم اکنون به تهیه پمپ جهت کشیدن آب از چاه‌ها اقدام نمایند.

این مقام ارشد قضایی از مسئولان خواست تا وام‌های کم بهره جهت تهیه موتور و سایر ملزومات مورد نیاز کشاورزی و همچنین جهت بیمه کردن مزارع به آنان اعطا کنند زیرا غالب کشاورزان توان بیمه کردن زمین‌های خود را ندارند.

Share