ضرورت توجه همه جانبه به معلمان | نبرد مسلحانه تنها راه نجات فلسطین است

آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان در خطبه‌های نمازجمعه رشت مبارزه نسل امروز فلسطین را متاثر از انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: امروز فلسطین مشکل همه دنیای بشریت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناهان و قدردانی حماسه آفرینی حضور با شکوه مردم مومن نمازگزار ایران به ویژه گیلان و رشت در راهپیمایی روز جهانی قدس اظهار کرد: شریک بودن در غم ظلم مسلمانان منشور امت اسلام است.

وی به اشغال سرزمین فلسطین توسط رژیم صهیونیستی غاصب از سال ۱۹۴۸ میلادی اشاره کرد و افزود: مسلمان باید فریادرس برادر مسلمان خود باشد و از مظلومان عالم فریادرسی کند.

مبارزه نسل امروز فلسطین متاثر از انقلاب اسلامی است

امام جمعه رشت با بیان اینکه مبارزه نسل امروز فلسطین متاثر از انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: امروز فلسطین مشکل همه دنیای بشریت است اما استکبار تلاش می‌کند گفتمان را جایگزین مقاومت کند.

آیت‌الله فلاحتی، درایت و هوشمندی رهبر معظم انقلاب و آگاهی و بصیرت ملت ایران را مانع از جایگزین کردن گفتمان به جای مقاومت دانست و بیان کرد: امروز گفتمان با کشورهای استکباری که خود را قیم ملل دیگر می‌دانند، پاسخ نمی‌دهد.

وی، جمهوری اسلامی ایران را آغازگر زندگی آرام و مسالمت‌آمیز در مجامع جهانی عنوان کرد و گفت: سیلی که امام رحمه الله علیه و مقام معظم رهبری به استکبار زدند تا سال‌ها قدرت‌های سلطه‌گر توان سر بلند کردن ندارند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه تنها راه نجات ملت فلسطین نبرد مسلمانه است، خاطرنشان کرد: تنها راهکاری که فلسطینیان بر آن وفاق جهانی دارند این است که نبرد مسلحانه را الگوی خود قرار دهند.

مسئولان تلاش کنند کارگران آسیب روحی و خانوادگی پیدا نکنند

آیت‌الله فلاحتی به ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر اشاره کرد و یادآور شد: به تمام متولیان، مدیران، مسئولان و کارفرمایان بخش‌های دولتی و خصوصی توصیه می‌کنم به فکر کارگر باشند.

وی با بیان اینکه یک بخش از تولید وابسته به وجود کارگر است، اظهار کرد: مسئولان و مدیران تلاش کنند کارگران آسیب روحی، روانی و خانوادگی پیدا نکنند.

ضرورت توجه همه جانبه به معلمان

امام جمعه رشت با گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله مطهری و تبریک روز معلم، افزود: معلمی شغل انبیاست و جایگاه والایی دارد بنابراین حرمت معلم بسیار مهم و ارزشمند است.

آیت‌الله فلاحتی، معلمی را جایگاه پیامبران دانست و تصریح کرد: معلم سمت پدری دارد و خدا از گستاخی نسبت به معلم نمی‌گذرد.

وی با تاکید بر توجه همه جانبه به معلمان، بیان کرد: مسئولان کاری نکنند که حرمت معلمان شکسته شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان به کاهش نزولات آسمانی برای فصل زراعی سال جاری اشاره کرد و گفت: امسال ذخیره آب پشت سد منجیل نسبت به سال گذشته نصف شده و می‌طلبد مسئولان مصرف بهینه آب به کشاورزان را آموزش دهند.

آب سد سفیدرود روزهای آینده رهاسازی می‌شود

آیت‌الله فلاحتی از رهاسازی آب سد سفیدرود در روزهای آینده خبر داد و یادآور شد: با بهینه‌سازی آبیاری، آب در تمام مناطق گیلان رهاسازی شود.

تلاوت قرآن در فرزندان تاثیر معنوی دارد

وی با اشاره به حقوق تربیت فرزندان بر پدر و مادر در راستای سبک زندگی اسلامی، خاطرنشان کرد: در بستر نورانی و معنوی فرزندان در مسیر تربیت دینی قرار می‌گیرند و در این راستا تلاوت قرآن در آن‌ها تاثیر معنوی دارد.

Share