شش تیغه ها امروز ریش گذاشته اند | منظومه تلاش‌های دولت سیزدهم خرسندکننده است

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه منظومه تلاش‌های دولت سیزدهم خرسندکننده است و می‌تواند موجب کارآمدی نظام شود، تصریح کرد: قدرت تاب آوری بالای مردم نشان دهنده بالندگی اجتماعی و سیاسی جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناهان اظهار کرد: شنبه هفته آینده مصادف با پنجم شوال روز ورود مسلم بن عقیل نماینده و سفیر امام حسین علیه السلام به کربلا است که شهادت او اشک امام حسین علیه السلام را جاری کرد.

وی، یکشنبه هفته آینده را مصادف با روز بلایای طبیعی، صعب العلاج‌ها و هلال احمر عنوان کرد و افزود: روز جمعیت هلال احمر را که در راستای کمک به حادثه دیدگان تلاش می‌کنند، گرامی می‌داریم.

امام جمعه رشت با بیان اینکه سه شنبه هفته آینده مصادف با هشتم ماه شوال یکی از تلخ‌ترین ایام تاریخ شیعه است، خاطرنشان کرد: بقاع اهل بیت علیه السلام را در قبرستان بقیع تخریب کردند و رضا قلدر در این عرصه نقش داشت.

انقلاب اسلامی در نظم نوین جهانی صولت آمریکا را شکست

آیت‌الله فلاحتی به تک قطبی شدن دنیا به پرچمداری آمریکا پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی اشاره کرد و گفت: آمریکا برای اتقان پایه‌های صهیونیسم غاصب در غرب آسیا جا خوش کرد و انقلاب اسلامی صولت آمریکا را در نظم نوین جهانی شکست.

وی با اشاره به شکل گیری نظم نوین جدید جهانی، بیان کرد: حمله روسیه به اوکراین نشان داد آمریکا دیگر نمی‌تواند در جوامع جهانی عرصه گردان باشد و در آینده نه چندان دور معادلات بین المللی به نفع ایران، روسیه و چین است.

نماینده ولی فقیه در گیلان به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی براینکه قضاوت درباره وضعیت کشور باید با توجه به شاخصه‌های مختلف باشد، اشاره کرد و یادآور شد: اقتصاد تنها یک شاخصه است و شاخصه‌های امنیت، پیشرفت‌های علمی، استفاده از تحریم برای نوآوری و دیپلماسی از دیگر شاخص‌ها است که باید مد نظر قرار گیرد.

منظومه تلاش‌های دولت سیزدهم خرسندکننده است

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه منظومه تلاش‌های دولت سیزدهم خرسندکننده است و می‌تواند موجب کارآمدی نظام شود، تصریح کرد: قدرت تاب آوری بالای مردم نشان دهنده بالندگی اجتماعی و سیاسی جامعه است.

وی، مدیریت مردمی را با توجه به کرونا و سختی‌های اقتصادی سبب ایجاد آرامش عنوان کرد و افزود: نظام اسلامی با مدیریت داخلی توانسته روی پای خود بایستد.

امام جمعه رشت، رشد فناوری کشور را شگفت‌آور خواند و اظهار کرد: نفوذ معنوی ایران در منطقه اقتدار جمهوری اسلامی را نشان می‌دهد.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه هنوز در بخش‌های اقتصادی کسانی هستند که به غیر از جبیش‌شان موضوع دیگری برای آن‌ها مهم نیست، بیان کرد: هنوز در مدیریت‌های میانی کشور کسانی هستند که تا دیروز با صورت ۶ تیغه بودند و یک کراوت کم داشتند اما امروز ته ریش گذاشته و با یقه سفید عرصه گردانند.

وی ادامه داد: به مسئولان و متولیان امر عرض می‌کنم نظارت پاسخ داده و در این عرصه از مردم نظرخواهی کنید ضمن اینکه حضور در بازار و بازدید مستمر از انبار کالا با جدیت وارد شوید.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه برخورد با کسانی که ارزاق عمومی مردم را احتکار می‌کنند باید یکی از اولویت‌های مجلس شورای اسلامی با وضع قوانین باشد، تصریح کرد: دستگاه قضا با محتکران قاطعانه برخورد کند.

محتکران را به مردم معرفی کنید

آیت‌الله فلاحتی، خواستار معرفی محتکران به مردم شد و گفت: با آن‌ها که خون مردم را می‌مکنند و در بازار ایجاد دلهره می‌کنند باید برخورد سخت شود.

وی با تاکید براینکه مردم مطالبات خود را باید جوری مطرح کنند که لکه‌ای بر دامن نظام اسلامی ننشیند، خاطرنشان کرد: مردم در نظام اسلامی باید طوری رفتار کنند که دشمن فرصت طلبی نکند.

اجتماع‌هایی که چهره نظام اسلامی را سیاه می‌کند مقبول معارف دین خدا نیست

امام جمعه رشت یادآور شد: اجتماع‌هایی که چهره نظام اسلامی را سیاه می‌کند پسندیده و مقبول معارف دین خدا نیست و در برخی موارد باید سختی‌ها را تحمل کرد تا ابهت و پرچم نظام در دنیا برافراشته بماند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه نظام اسلامی را نباید به طرف چالش بکشانیم، اظهار کرد: حتی مدیران فاسد را باید از طرقی برخورد کنیم که آن روش‌ها منجر به سیاه کردن چهره و اصل نظام نشود.

وی ادامه داد: از مردم عزیز، تحلییلگران و همه کسانی که قلم دارند و اندیشمند هستند می‌خواهم حرف را منطقی، عاقلانه به مردم تعلیم داده و بگویند زیرا بعضی افراد ناآگاهانه به طرف کسانی که نباید بروند، می‌روند و بعد متوجه می‌شوند این کار غلط بوده و موجب شده نسبت به نظام اسلامی بدبینی ایجاد شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان، پیرامون حقوق فرزندان بر پدر و مادر در راستای سبک زندگی اسلامی، خاطرنشان کرد: تربیت یکی از حقوق فرزند نسبت به پدر و مادر است که او را براساس مبانی اسلام تربیت کنند.

بستر خوب انسان‌های صالح را تربیت می‌کند

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه بسترسازی از موضوع‌های مهم در تربیت است، اظهار کرد: بستر خوب انسان‌های صالح را تربیت می‌کند ضمن اینکه تدریجی بودن تربیت از مبانی تربیتی اسلام است.

Share