تیمار و رهاسازی یک بهله عقاب طلایی در اشکورات رودسر

رحمان پورحسین، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر از تیمار و رهاسازی یک بهله عقاب طلایی در منطقه اشکورات این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر از تیمار و رهاسازی یک بهله عقاب طلایی در منطقه اشکورات این شهرستان خبر داد.

رحمان پورحسین با اعلام این خبر گفت: یک بهله عقاب طلایی که توسط یکی از حامیان محیط زیست درمنطقه اشکورات رودسر تحویل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گردیده بود پس از تیمار، درمان و بهبودی کامل در منطقه کوهستانی اشکورات رودسر رهاسازی و به طبیعت بازگردانده شد.

پورحسین درادامه افزود: عقاب طلایی با نام علمی (Aquila chrysaetos) یک پرنده شکاری از خانواده بازان و زیرخانواده عقابیان است. این پرنده در بخش‌های زیادی از نیم‌کره شمالی زندگی می‌کند و دارای بیشترین پراکندگی جهانی در میان تمامی عقاب‌ها است.

وی افزود: در کوهستان‌های بلند و مرتفع و گاهی در تپه ماهورها مناطق استپی جنگل‌ها و حتی تالاب‌های مناطق پست زندگی می‌کند و به صورت گسترده در مناطق کوهستانی شمال و غرب کشور و نواحی جنوب شرقی تا کوه‌های استان کرمان و سیستان و بلوچستان پراکنش دارد. عقاب طلایی بیشتر از پستانداران، پرندگان، گاهاً خزندگان، ماهی‌ها و یا لاشه آن‌ها تغذیه می‌کند.

Share