توقف غیرمنتظره ملوان انزلی در قزوین | پیروزی دلچسب شهرداری آستارا

ملات ملوان به ایستادگی‌شان ادامه بدهند تا به یک امتیاز ارزشمند خانگی دست پیدا کنند.با توجه به پیروزی مس کرمان در بازی همزمان، ملوان بندرانزلی مجدداً صدر جدول را از دست داد و با ۶۲ امتیاز به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به مس، در جایگاه دوم قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ورزش سه، ملوان بندرانزلی که با ۶۱ امتیاز تا پیش از هفته سی‌ام لیگ یک، صدر جدول رقابت‌ها را در اختیار داشت، امشب در قزوین به مصاف تیم شمس آذر رفت؛ ملوانی‌ها به دنبال برداشتن گامی بلند به سوی لیگ برتر بودند و در مقابل تلاش شاگردان سعید دقیقی در تیم شمس آذر، بهبود وضعیت‌شان در میانه‌های جدول رده‌بندی بود.

در نیمه اول مطابق انتظار توپ و میدان در اختیار ملوانی‌ها بود اما خط دفاعی شمس آذر نمایش بی‌نقصی را از خود به اجرا گذاشت تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند.

شاگردان مازیار زارع در نیمه دوم هم به حملات خود ادامه دادند که درخشش رسول حسینی سنگربان شمس آذر و روز خوب خط دفاعی این تیم قزوینی مانع از به گل رسیدن ملوانی‌ها شد؛ اخراج میثم شاه‌مکوندزاده هافبک باتجربه شمس آذر در اواسط نیمه دوم کار را برای شاگردان دقیقی دشوارتر کرد اما آن‌ها با ۱۰ بازیکن و یک یار کمتر نسبت به حریف خود توانستند در مقابل حملات ملوان به ایستادگی‌شان ادامه بدهند تا به یک امتیاز ارزشمند خانگی دست پیدا کنند.

با توجه به پیروزی مس کرمان در بازی همزمان، ملوان بندرانزلی مجدداً صدر جدول را از دست داد و با ۶۲ امتیاز به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به مس، در جایگاه دوم قرار گرفت؛ شمس آذر قزوین هم با ۳۸ امتیاز یک پله در جدول سقوط کرد و در رتبه یازدهم ایستاد.

کولاک ۱۰ دقیقه‌ای برای بقای آستارا

یکی از دیدارهای هفته سی‌ام لیگ دسته اول فوتبال ایران امشب از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه وحدت آستارا میان تیم شهرداری آستارا و استقلال خوزستان برگزار شد؛ نبرد دو تیمی که شانس صعود به لیگ برتر را ندارند و برای تثبیت موقعیت خود در میانه‌های جدول تلاش می‌کنند.

آبی‌های اهوازی در سومین حضور سیروس پورموسوی به‌عنوان مدیرفنی، به دنبال کسب ۳ امتیاز بیرون از خانه برای تثبیت موقعیت‌شان در نیمه بالای جدول بودند و در مقابل تلاش آستارایی‌ها، رسیدن به ۳ امتیاز خانگی با هدف آسودگی خیال از بقا در لیگ یک و فاصله گرفتن از جمع تیم‌های فانوس به دست بود.

نیمه اول نبرد شاگردان رأفت و پورموسوی علی‌رغم خلق چند موقعیت گلزنی برنده نداشت تا نیمه دوم با حساسیت و هیجان بیشتری پیگیری شود؛ بازیکنان شهرداری آستارا که به سه امتیاز مسابقه امروز نیاز مبرمی داشتند، در نیمه دوم نمایش تهاجمی‌تری را از خود نشان دادند.

سرانجام حملات شهرداری آستارا به گل ختم شد و فرشید پاداش مهاجم فرصت‌طلب این تیم در دقیقه ۸۳ توانست قفل دروازه استقلال خوزستان را شکست؛ در ادامه بازی، حملات شاگردان رأفت ادامه پیدا کرد و در اوقات تلف شده، خشایار زبرجد موفق شد گل دوم را به سود تیمش به ثمر برساند تا شاگردان پایان رأفت به پیروزی ارزشمندی در خانه دست پیدا کنند.

آستارایی‌ها با این ۳ امتیاز مهم در خانه توانستند ۳۹ امتیازی شوند و در جایگاه نهم جدول جای گرفتند تا خیال شاگردان رأفت از بقا در لیگ یک آسوده شود؛ در مقابل استقلال خوزستان برای دومین بازی متوالی شکست خورد تا آن‌ها رتبه هفتم جدول را از دست بدهند و با ۳۹ امتیاز در جایگاه هشتم جای گرفتند.

Share