برخورداری کم گیلان از کابل‌های خودنگهدار برق | تعطیلی پروژه‌های کددار گیلان تنها با یک مکاتبه و تماس

جلسه مشترک مجمع نمایندگان گیلان با دستگاه‌های اجرایی امروز (شنبه، ۲۴ اردیبهشت) در محل دبیرخانه مجمع نمایندگان گیلان برگزار شد و در این جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد توسط مدیران، مهم‌ترین کمبودها، معضلات و چالش‌های پیش روی استان مورد بحث و بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، جلسه مشترک مجمع نمایندگان گیلان با دستگاه‌های اجرایی امروز (شنبه، ۲۴ اردیبهشت) در محل دبیرخانه مجمع نمایندگان گیلان برگزار شد و در این جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد توسط مدیران، مهم‌ترین کمبودها، معضلات و چالش‌های پیش روی استان مورد بحث و بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

مهرداد گودرزوند چگینی در این جلسه تصریح کرد: طبق پیگیری‌هایی که انجام دادم بیشترین اعتبارات از محل سفر ریاست جمهوری به استان‌ها به گیلان اختصاص یافته است.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با بیان اینکه گیلان در حوزه آبفا و توزیع برق با عقب ماندگی زیادی مواجه است تصریح کرد: برای ما قابل قبول نیست که روستاهای صعب‌العبور استان گیلان با هر بهانه‌ای حتی بالا بودن هزینه‌های اجرایی از نعمت گاز بی‌بهره باشند.

نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس و عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه در بخش کشاورزی، استان گیلان نیازمند حمایت‌های بیشتر وزارتخانه است افزود: در بحث سفر ریاست جمهوری به گیلان و تخصیص‌هایی که داده شد باید در سطح دستگاه‌های اجرایی مشخص شود که این اعتبارات در کجاها و در کدام شهرستان‌ها هزینه شده است.

وی نوسازی در بخش زیرساخت‌های آب و برق استان گیلان را لازم و ضروری خواند و اذعان کرد: از شرکت برق و آبفا انتظار داریم مشکلات مرتبط را در بحث کمبود آب و تقویت خطوط انتقال برق استان گیلان با جدیت پیگیری کنند.

لزوم طرح سؤال از وزیر نیرو

«ابراهیم نجفی» نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه در مجلس و عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی نیز در این جلسه اظهار داشت: طرح سوال از وزیر نیرو باید انجام شود تا وی در همه حوزه‌ها پاسخگوی سوالات نمایندگان استان گیلان باشد.

برخورداری کم گیلان از کابل‌های خودنگهدار برق یک فاجعه است

«خلیل بهروزی فر» نیز در این جلسه تصریح کرد: از تلاش‌های مدیران دستگاهای اجرایی گیلان تشکر می‌کنم اما این تلاش‌ها کافی نیست زیرا گیلان با مشکلات متعدد و عدیده‌ای مواجه است.

نماینده مردم شهرستانهای فومن و شفت در مجلس و عضو کمیسیون اجتماعی با بیان اینکه مدیران دستگاهای اجرایی گیلان هم باید پیگیر موضوعات و مطالبات خودشان در سطح وزارتخانه‌ها باشند افزود: فرسودگی شبکه‌های برق از جمله مشکلات گیلان است و مقدار کم برخورداری استان از کابل‌های خودنگهدار برق واقعا یک فاجعه است.

نماینده مردم شهرستان‌های فومن و شفت در مجلس اذعان کرد: قابل پذیرش نیست که خطوط تولید واحدهای تولیدی و صنعتی ما به علت قطع برق دچار آسیب و مشکل شود.

 روند احداث سدهای لاستیکی گیلان طولانی شده است

«غلامرضا مرحبا» نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس و عضو کمیسیون اقتصادی نیز در این جلسه عنوان کرد: روند ساخت سدهای لاستیکی استان گیلان واقعا طولانی شده و فکر نکنم با این روند انجام کارها، دیگر عمرمان برای افتتاح این پروژه‌ها کفاف دهد.

 لزوم احیاء رودخانه‌های گوهررود و زرجوب رشت

«محمدرضا احمدی سنگری» هم در این جلسه عنوان کرد: از رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان می‌خواهم در حوزه نجات دو رودخانه گوهر رود و زرجوب که فاضلاب‌های شهری و بیمارستانی در آن جاری می‌شود اقدام فوری انجام دهند.

نماینده مردم شهرستانهای رشت و خمام در مجلس با تاکید بر اینکه به سبب آلودگی دو رودخانه رشت بیماری سرطان در این شهر افزایش یافته است عنوان کرد: متاسفانه شالیزارهای شهرستان رشت از این رودخانه‌ها آبیاری می‌شوند که مطمئنا تبعات جبران ناپذیر بسیاری را برای سلامتی مردم به همراه دارد.

تعطیلی پروژه‌های کددار گیلان تنها با یک مکاتبه و تماس

«احمد دنیا مالی» نیز در این جلسه مواردی را ذکر نمود و ضمن اشاره به تنش آبی موجود در استان گیلان اذعان کرد: در گیلان می‌بینم که دستگاهای اجرایی از یکدیگر شاکی هستند و علیه هم شکایت می‌کنند که این در شأن استان نیست و در هیچ کجای کشور هم اتفاق نمی‌افتد.

نماینده مردم شهرستان بندرانزلی در مجلس اضافه کرد: مقامات قضایی با یک نامه پروژه‌ها را تعطیل می‌کنند که این هم از دیگر مشکلات موجود در استان است به طوری که بستری از پروژه‌های ما با اینکه کدددار هم هستند با یک تلفن و مکاتبه متوقف می‌شوند.

دنیا مالی با اشاره به اینکه فشار بسیار زیادی روی مردم حاکم است اضافه کرد: دستگاههای اجرایی گیلان باید در موضوعات مرتبط خود با مردم در شرایط فعلی صعه صدر بیشتری به خرج دهند و موارد را به زمان دیگری موکول کنند.

مدیران کل دستگاهای اجرایی گیلان جسارت لازم را برای حل و فصل مشکلات ندارند

«پرویز محمدنژاد» نیز در این جلسه اظهار داشت: مشکلات آب و برق و گاز در همه کشور وجود دارد از طرفی در کشور حدود ۱۸ هزار مگاوات برق تراز منفی داریم که حتما این عامل اثراتش را در گیلان نشان خواهد داد.

نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس با اشاره به اینکه مدیریت مصرف و یا تولید در محل مصرف به ویژه در حوزه تولید وجود ندارد افزود: تولید برق از انرژی‌های تجدیدپذیر امری است که آن را در اولویت پیگیری‌هایم قرار دادم اما متاسفانه پذیرش و حمایت از چنین برنامه‌هایی در استان گیلان بسیار پایین است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس مردم را تنها مؤلفه‌ای که میتواند حاکمیت را نجات دهد دانست و با بیان اینکه رضایت مردم در گرو عملکرد مدیران است گفت: مدیران کل دستگاهای اجرایی استان گیلان و شهرستانها کاملا خود را کنار کشیده و جسارت لازم را برای حل و فصل مشکلات ندارند و بدون تعارف مردم از آنان ناراضی هستند.

Share