انهدام باند حفاران آثار باستانی در دیلمان و دستگیری ۶ نفر

سرهنگ حسین امیدخواه، فرمانده انتظامی شهرستان سیاهکل از دستگیری اعضای باند ۶ نفره حفاران آثار باستانی در بخش دیلمان خبر داد و افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده به منظور سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، فرمانده انتظامی شهرستان سیاهکل از دستگیری اعضای باند ۶ نفره حفاران آثار باستانی در بخش دیلمان خبر داد.

سرهنگ حسین امیدخواه اظهار داشت: هرگونه حفاری و کاوش غیرمجاز برای به دست آوردن اموال تاریخی و آثار باستانی ممنوع بوده و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.

وی در ادامه گفت: ماموران انتظامی بخش دیلمان در پی دریافت خبری مبنی بر حفاری غیرمجاز در یکی از روستاهای حوزه استحفاظی بلافاصله به محل مورد نظر اعزام و ۶ نفر را حین حفاری غیرمجاز دستگیر و یک دستگاه فلزیاب را از آن‌ها کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان سیاهکل با اشاره به اینکه حفاران اقدام به حفر گودالی به عمق ۵ و عرض یک متر کرده‌اند، اذعان داشت: متهمان پس از تشکیل پرونده به منظور سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.

این مقام انتظامی در پایان از همکاری صمیمانه مردم و احساس مسئولیت آن‌ها در قبال حفظ آثار فرهنگی و باستانی قدردانی کرد و از آن‌ها خواست هرگونه اخبار و تحرکات مشکوک و مجرمانه را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

Share