مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:

اجرای پروژه ۶۲۴ واحدی طرح اقدام ملی مسکن رشت در ۱۴ بلوک | اختصاص ۵۶ قطعه در ۱۰ شهر

دائمی در خصوص پروژه ۶۲۴ واحدی طرح اقدام ملی مسکن رشت گفت: این پروژه ۶۲۴ واحدی در زمینی به مساحت ۹۴۴۱۸ متر مربع در ۱۴ بلوک طراحی و بصورت بنیاد ساخت در حال احداث می‌باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سهرابی معاون امور مسکن شهری، دائمی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و بابایی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گیلان از عملیّات اجرایی پروژه‌های فاز ۵ پروژه حضرت فاطمه الزهرا (۶۰ واحدی) رشت، و طرح اقدام ملی مسکن (۶۲۷ واحدی رشت و ۳۶ واحدی بندرانزلی) بازدید نمود.

در این بازدیدها مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گزارش کاملی از روند اجرایی هر پروژه به صورت جداگانه ارائه نمود و گفت: اجرای با کیفیت کار در کمترین زمان از اهداف اصلی بوده و در این زمینه تمامی تلاش خود را به کار خواهیم بست.

حامد دائمی در خصوص پروژه ۶۲۴ واحدی طرح اقدام ملی مسکن رشت گفت: این پروژه ۶۲۴ واحدی در زمینی به مساحت ۹۴۴۱۸ متر مربع در ۱۴ بلوک طراحی و بصورت بنیاد ساخت در حال احداث می‌باشد.

وی افزود: در طرح نهضت ملی مسکن، تعداد ۱۵۷۴ واحد به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اختصاص یافت و تاکنون ۵۶ قطعه در ۱۰ شهر (کیاشهر، لنگرود، صومعه سراف رودسر، بندرانزلی، رشت، شفت، ماسال، سیاهکل، مرجقل) از اداره راه و شهرسازی استان تملک گردید.

دائمی در بازدید از فاز ۵ پروژه حضرت فاطمه الزهرا رشت گفت: این پروژه در زمین به مساحت ۲۸۸۰ متر مربع با مسحات زیربنای ۹۱۴۸ در ۶ بلوک ۵ طبقه (۶۰ واحد) در حال احداث است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به پیشرفت مطلوب پروژه ۳۶ واحدی بندرانزلی افزد: این پروژه در زمینی به مساحت ۱۸۸۷ متر مریع با زیربنای کل پروژه ۵۰۰۰ مترمریع به صورت ۶ طبقه روی پیلوت احداث میگردد.

در ادامه رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، طرح‌ها ملی مسکن را یک طرح ارزشمند دانست و افزود: برنامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بر این است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن با حداقل قیمت این واحدها در اختیار متقاضیان قرار گیرد و ابراز امیدواری کرد: با اجرای این طرح بسیار بزرگ و کم نظیر در حوزه ساخت مسکن شهری بتوانیم خدمت خوبی به اقشار کم درآمد ارائه دهیم.

نیکزاد، طرح‌ ملی مسکن را تدبیری مناسب برای ایجاد تعادل نسبی در اقتصاد دانسته و گفت: باید تلاش شود عملیات مربوط به مسکن و طرح‌های ملی مسکن به سمتی برود که بخش تشریفاتی مسکن از بین برود و شاهد نقطه تعادل در اقتصاد کلان باشیم تا مسکن نیز جایگاه خود را پیدا کند.

نیکزاد اظهار داشت در اجرای پروژه‌ها کیفیت حائز اهمیت بوده و می‌بایست سر لوحه کارها قرار گیرد. علیرغم دیدن کمیت، کیفیت باید رکن اصلی اجرا‌ها باشد و آنرا ملاک کار دانسته بطورجدی آن را در نظر داشته باشند.

وی افزود: سه عامل اصلی در اجرای پروژه‌ها را که نیازمند کنترل و پیگیری می‌باشد، شامل کیفیت درکار و سرعت در انجام و قیمت تمام شده اعلام کرد.

Share