مدیرکل راه و شهرسازی گیلان خبر داد:

آغاز عملیات اجرایی هفت هزار پروژه مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در گیلان

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان از تامین زمین برای ۱۵ هزار واحد مسکونی در استان خبر داد و گفت: عملیات اجرایی حدود هفت هزار پروژه نیز آغاز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، ماکان پدرام، مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان از ثبت نام ۱۰۷ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن استان خبر داد و گفت: تاکنون حدود ۳۴ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند که پالایش اولیه آن‌ها تقریبا به پایان رسیده و به منظور متصل کردن آن‌ها به پروژه‌ها در انتظار واریز وجه هستیم.

وی بیشترین استقبال از طرح نهضت ملی مسکن را در شهر رشت خواند و عنوان کرد: این کلانشهر به واسطه جمعیتی که دارد با بیشترین استقبال مواجه بود.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه در مدت زمان دوساله این طرح موظف هستیم حداقل تعهد خود را که ۹۰ هزار واحد در سال است، آغاز کنیم، عنوان کرد: تاکنون زمین برای  ۱۵هزار واحد تامین شده و عملیات اجرایی حدود هفت هزار پروژه نیز آغاز شده است.

پدرام افزود: بخشی از این واحدها واگذاری است و بخش دیگری نیز به واسطه پیمانکاران در حال انجام است.

وی پیشرفت فیزیکی واحدهای ساخته شده را تشریح کرد و گفت: برخی از پروژه‌های استان در حد پیکری و سقف اول پیشرفت فیزیکی داشتند.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان خاطرنشان کرد: در طرح نهضت ملی مسکن افتتاح جدیدی نداریم اما در تفاهم نامه‌ها و پروژه‌هایی که در رابطه با طرح مسکن مهر بوده، قابلیت بهره‌برداری در سال جاری را دارند.

Share