معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب گیلان خبر داد؛

پیشرفت کار ۵۷ درصدی طرح فاضلاب رشت|تکمیل طرح به بیش از ۴۴ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب گیلان با بیان اینکه طرح فاضلاب شهر رشت با ۵۷ درصد پیشرفت کار برای تکمیل بر اساس موافقت نامه به بیش از ۴۴ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد، گفت: با تکمیل و بهره برداری از این طرح جمعیتی بالغ بر ۸۳۷ هزار نفر از شبکه بهداشتی فاضلاب برخوردار می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، علیرضا غیاثی با اشاره به اینکه طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر رشت از سال ۱۳۶۹ آغاز شده، افزود: در ابتدا محدوده این طرح منطقه زون مرکزی بین دو رودخانه زرجوب و گوهررود بود که در سال ۱۳۸۵ با توجه به اعتبارات بانک جهانی محدوده شرق و غرب شهر رشت نیز در دستور کار قرار گرفت.

وی، کُل تعهدات شرکت آب و فاضلاب گیلان در این طرح را شامل اجرای ۸۷۴ کیلومتر شبکه فاضلاب، احداث ۳۲ باب تلمبه خانه و ساخت و ارتقای تصفیه خانه به ظرفیت ۶۳ هزار مترمکعب در شبانه روز جهت تحت پوشش قرار دادن جمعیتی بیش از ۸۳۷ هزار نفر اعلام کرد.

به گفته غیاثی؛ تاکنون با صرف اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۳۶۸ میلیارد ریال عملیات احداث تصفیه خانه به ظرفیت ۶۳ هزار مترمکعب در شبانه روز (در سال ۱۳۹۱ به بهره برداری رسید) ، احداث ۳ واحد تلمبه خانه اصلی PSN ، PSW و PSK (در مدار بهره برداری است) ، اجرای ۴۵۰ کیلومتر خطوط اصلی و فرعی و نصب ۵ هزار و ۱۵۰ فقره انشعاب بهداشتی انجام شده است.

وی، پیشرفت کار طرح فاضلاب شهر رشت را ۵۷ درصد ذکر کرد.

وی افزود: بر اساس موافقت نامه برای تکمیل این طرح به بیش از ۴۴ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گفته غیاثی؛ پیش بینی می شود در صورت تخصیص اعتبار کافی این طرح تا پایان سال ۱۴۰۵ تکمیل و به بهره برداری برسد.

Share