فرمانده مرزبانی با حضور در آستارا خبر داد؛

نصب دوربین‌هایی روی البسه مرزبانان | کشف ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق

فرمانده مرزبانی کشور از کشف ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق در سال گذشته توسط نیروهای مرزبانی در استان‌های مختلف خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سردار سرتیپ احمدعلی گودرزی در حاشیه بازدید از نوار مرزی و مرز زمینی بندر آستارا گفت: نیروهای مرزبانی در زمینه حفاظت از حقوق بیت المال و جهت تقویت پایه‌های تولید ملی با قاچاق کالا به طور شبانه روزی مبارزه می‌کند و پایش شبانه روزی مرز از لحاظ تصویری، زمینی، هوایی و بصورت هوشمند تقویت شده است.

وی با اشاره به وضعیت آزادسازی سواحل بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مرز دریایی دارد و در پی تاکیدات رئیس جمهوری در زمینه آزادسازی سواحل در حوزه دریابانی با هماهنگی مقام قضایی اقدامات خوبی انجام شده است.

گودرزی با اشاره به انتظار همکاری از نمایندگان عالی دولت در استان‌ها تصریح کرد: از استانداران و فرمانداران انتظار داریم در زمینه تقویت و انسداد مرز در قالب کارگروه ویژه مرز همت کنند و در این همین راستا دوربین‌هایی روی البسه مرزبانان با هدف نظارت و کنترل دقیق مرز وارزیابی صحت عمل همکاران مرزبانی نصب شده است.

سردار گودرزی گفت: با توجه به آغاز تعطیلات نوروزی و پیش بینی ورود گردشگران به گیلان، امکانات امداد و نجات دریابانی به اندازه کافی تامین شده است و آمادگی در نیروها برای برقراری امنیت در ساحل و دریا وجود دارد و اواخر سال گذشته هم تعدادی خودروهای عملیاتی و همچنین تعدادی شناور به استان‌های ساحلی اختصاص یافت.

فرمانده مرزبانی بیان کرد: ارتباط و هماهنگی خوبی در حوزه معاهدات مرزی و تسهیل در تردد خودروها بین مرزبانی ایران و جمهوری آذربایجان شکل گرفته است و از رودخانه آستاراچای هم مرزنشینان استفاده می‌کنند.

Share