نخبگان حوزه کشاورزی در گیلان از تسهیلات ویژه برخوردار می‌شوند | علمی کردن کشاورزی دنبال می‌شود

صالح محمدی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان اظهار داشت: نخبگانی که در حوزه تجاری‌سازی دانش فعالیت می‌کنند از اولویت دریافت تسهیلات برخوردار هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، صالح محمدی درخصوص توسعه دانش بنیان در حوزه کشاورزی اظهار داشت: استان گیلان با پتانسیل بسیار بالایی که در حوزه کشاورزی دارد در زمینه کشاورزی دانش‌بنیان فعالیت می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به شعار امسال مقام معظم رهبری، تصریح کرد: جهاد کشاورزی استان گیلان در راستای تأمین امنیت غذایی، علمی کردن عرصه‌های مختلف تولید، در حوزه کشاورزی را دنبال می‌کند.

محمدی با بیان اینکه در استان گیلان ۶۰ مرکز فناور و دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی وجود دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت اقتدار غذایی کشور این فناوری‌ها را در قالب نمایشگاه‌ها در معرض دید تولیدکنندگان خواهیم گذاشت.

وی با تاکید بر اینکه سازمان جهاد کشاورزی برنامه‌های حمایتی برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان دارد، گفت: اولویت ارائه تسهیلات به‌ویژه تسهیلات یارانه‌دار شرکت‌های دانش‌بنیان است و همچنین سهم آورده این شرکت‌ها نیز به ۱۵ درصد کاهش یافت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه اولویت واگذاری تسهیلات به نخبگانی که در حوزه تجاری‌سازی دانش فعالیت می‌کنند، است، افزود: این موارد امسال برای بخش‌های مختلف زراعت، باغبانی، شیلات، گل و گیاهان زینتی و دارویی برنامه‌ریزی شده است.

Share