مفاخر هویت و اعتبار جامعه فرهنگی را تشکیل می دهند | برگزاری بزرگداشت استاد «احمد سمیعی»

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه معرفی شخصیت‌های بزرگ به جامعه بیش از هر زمان دیگری لازم است، گفت: مفاخر هویت و اعتبار جامعه فرهنگی را تشکیل می دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رضا ثقتی ظهر چهارشنبه در جلسه برنامه ریزی برای برگزاری بزرگداشت استاد «احمد سمیعی» پدر ویراستاری نوین ایران با تاکید بر ضرورت معرفی الگوها و مفاخر به جوانان، اظهار کرد: رویکرد ما قدردانی و معرفی الگوهای استان بوده و این کار هویت و اعتبار این اداره کل و جامعه فرهنگی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه معرفی شخصیت‌های بزرگ به جامعه بیش از هر زمان دیگری لازم است، گفت: همه در تلاش هستند که از ایران اعتبار زدایی کنند و رسانه‌ها با القای ناامیدی به جوانان در صدد تهی کردن هویت فرهنگی و تاریخی آنها هستند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات و همایش‌های مربوط به بزرگداشت چهره‌های فرهیخته، بیان کرد: بزرگترین رهاورد بزرگداشت شخصیت‌ها، گردآوری مقالات و نوشته‌های آنها است.

ثقتی تصریح کرد: در تلاش هستیم که تا سال آینده بنیاد میرزا کوچک خان تشکیل شود تا بتوانیم از طریق این بنیاد سالگرد و مراسم بزرگداشت این چهره بزرگ را برگزار کنیم.

گفتنی است که مراسم بزرگداشت استاد احمد سمیعی، پایان اردیبهشت ماه و با حضور سخنران ملی در تالار مرکزی رشت برگزار می‌شود.

Share