آغاز آماده‌سازی بستر استفاده از طرح‌های ساحلی | شناسایی ۶۰ نقطه خطرآفرین در سواحل رشت

فرماندار رشت در بازدید از نوار ساحلی ۲۲ کیلومتری شهرستان رشت، اظهار داشت: طرح آماده سازی سواحل برای استفاده عمومی آغاز شده و بزودی شاهد ارائه خدمات به مردم خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حمیدرضا امام پناهی در بازدید از نوار ساحلی شهرستان واقع در بخش‌های خشکبیجار و لشت نشا که با همراهی فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان رشت صورت پذیرفت، اظهار داشت: در پاسخ به مطالبات چندین‌ساله مردم و ساکنین نوار ساحلی در زمینه آزادسازی سواحل، با اراده دولت سیزدهم و دستور ریاست محترم جمهوری؛ با رفع تصرف از سواحل زمینه استفاده هر چه بیشتر و بهتر مردم و سرمایه گذاران با هدف توسعه ظرفیت سواحل شمالی و دسترسی آسان گردشگران به ساحل فراهم شده است.

امام پناهی ضمن بازدید از محل‌های مستعد اجرای طرح‌های سالم‌سازی دریا با بیان این مطلب که بارزترین شاخصه سواحل شهرستان رشت، ماهیت گردشگری آن است، گفت: نوار ساحلی شهرستان رشت ظرفیت بالا و بستر مناسبی برای سرمایه گذاری، کارآفرینی و توسعه صنعت گردشگری را دارا می‌باشد.

فرماندار رشت با اشاره به شناسایی و ارزیابی نقاط مستعد اجرای طرح‌های سالم‌سازی، اظهار داشت: حسب دستور استاندار محترم، با آغاز اجرای طرح‌های سالم‌سازی و ایمن‌سازی و نظارت بر نقاط خطرآفرین، سواحل شهرستان رشت آماده پذیرایی از مردم و گردشگران خواهد بود.

نماینده عالی دولت در مرکز استان با بیان این مطلب که ۶۰ نقطه خطرآفرین در طول نوار ساحلی ۲۲ کیلومتری شهرستان رشت شناسایی شده است، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مربوطه نظیر نیروی انتظامی و هلال احمر با محوریت دهیاران، وظیفه ایمن‌سازی و تحت پوشش قرار دادن و هشدار به هموطنان در نقاط خطرآفرین را بر عهده خواهند داشت.

امام پناهی با تاکید بر ضرورت رعایت نظم اجتماعی و شئونات اسلامی در سواحل با هدف ایجاد محیطی مفرح و ایمن برای خانواده ها، خاطرنشان کرد: با استقرار واحدهای نجات غریق، تلاش خواهد شد تا با بالا بردن ضریب ایمنی و کاهش خطر غرق شدگی، زمینه آسایش خاطر خانواده‌ها و ایجاد فضای مناسب برای استفاده از دریا و سواحل فراهم گردد.

Share