مدیرکل بنیاد مسکن گیلان بیان کرد:

افزایش مقاوم سازی واحدهای مسکن روستایی گیلان | بازنگری طرح‌ هادی از دغدغه‌ روستاییان است

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان گفت: تلاش داریم واحدهای مسکن روستایی کم دوام و بی دوام روستایی تا ۱۴۱۰ به صفر می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حامد دائمی با بیان اینکه مقاوم‌سازی مسکن روستایی گیلان یکی از مهمترین کارهایی است که بنیاد مسکن استان برای تحقق آن برنامه دارد، اظهار کرد: طبق هدفگذاری‌های انجام شده در کشور و به طبع آن در گیلان، برنامه داریم واحدهای روستایی کم دوام و بی‌دوام را تا سال ۱۴۱۰ به صفر برسانیم.

وی با اشاره به اینکه از سال ۸۴ مقاوم‌سازی واحدهای روستایی استان آغاز شده است، افزود: در حال حاضر شاخص واحدهای مقاوم مساکن روستایی گیلان ۵۶ درصد است این در حالیست که میانگین مقاوم‌سازی روستایی در کشور ۵۰ درصد است.

دائمی ادامه داد: پیش بینی ما این است که تا سال ۱۴۱۰ مقاوم‌سازی مساکن روستایی به ۱۰۰ درصد برسد و هیچ واحد کم دوام و بی‌دوامی در روستاها نباشد.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان با اشاره به اینکه بنیاد مسکن به عنوان کارگزار وزارت راه و شهرسازی در شهرهای زیر یکصد هزار جمعیت است، خاطرنشان کرد: در راستای تحقق اهداف نهضت ملی مسکن، از ۵۳ شهر گیلان برای ۵۰ شهر تامین زمین و ساماندهی متقاضیان طرح ملی مسکن توسط بنیاد مسکن استان انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: بازنگری طرح‌های هادی از دغدغه‌های روستاییان است که یکسری مشکلاتی را در احداث ساخت و سازها و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز بوجود آورده است در دستور کار برنامه‌های بنیاد مسکن کشور و استان قرار گرفته است تا بارنگری طرح که بیشتر از ۱۰ سال دوره تهیه طرح شان گذشته است در دستور کار باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان گفت: طرح هادی ۶۱۲ روستای گیلان نیز نیاز به بازنگری دارد که برای ۲۱۸ روستا اعتبارات ۱۴۰۰ اختصاص یافته و با اعتبارات خوبی که در سفر هیات دولت در نظر گرفته است امیدواریم بتوانیم بازنگری طرح‌های هادی مابقی روستاها را به صورت سنواتی انجام دهیم.

Share