اعلام جزئیات تحریم آمریکا علیه روسیه | بایدن: قصد جنگ با روسیه نداریم

رئیس جمهور ایالات متحده در سخنانی از تداوم تحریم‌های روسیه و حمایت از ناتو خبر داد و وزارت خزانه داری آمریکا بامداد روز چهارشنبه جزئیات تحریم‌های روسیه را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، خزانه داری آمریکا بامداد چهارشنبه جزئیات تحریم‌های روسیه را منتشر کرد.

تحریم‌های وزارت خزانه داری آمریکا، بانک‌های روسیه و چند مقام این کشور را هدف قرار داده است.

بر اساس این تحریم‌ها بانک توسعه و امور اقتصادی خارجی «ونش اکونومبانک» و بانک « Promsvyazbank» روسیه در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده که این دو نهاد مالی روسیه در تامین مالی بودجه عمومی و دفاعی روسیه نقش بسزایی دارند.

وزارت خزانه داری آمریکا نام سه بازرگان روسی را به همراه اعضای خانواده‌شان منتشر کرد و آنها را در لیست تحریم‌ها قرار داد.

وزارت خزانه داری آمریکا مدعی شد که افراد تحریم شده، جزو حلقه داخلی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه می باشند.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا شبانگاه سه شنبه به وقت تهران در سخنانی از اقدام قاطع علیه اقتصاد روسیه خبر داد و افزود که ایالات متحده همراه با متحدانش از قلمروی ناتو محافظت می‌کند.

وی در ادامه از تحریم دو موسسه مالی بزرگ روسیه خبر داد و افزود، اقدام قاطع علیه اقتصاد روسیه اتخاذ می‌کنیم.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در بخشی از سخنان خود گفت که با آلمان همکاری می‌کنیم تا مطمئن شویم پروژه خط لوله گازی «نورد استریم -۲» پیش نخواهد رفت. وی در ادامه از تحریم دو موسسه مالی بزرگ روسیه خبر داد و افزود، اقدام قاطع علیه اقتصاد روسیه اتخاذ می‌کنیم.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه از تحریم یک بانک نظامی روسیه، «وینشیکنوم‌ بانک» ابرشرکت  خدمات مالی و بانکداری دولتی روسیه و برخی نخبگان این کشور در روزهای آینده خبر داد.

جو بایدن در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: «قصد جنگ با روسیه را نداریم، اما می‌خواهیم این پیام را برسانیم که به همراه متحدانمان از هر ذره از قلمروی ناتو دفاع می‌کنیم.»

رئیس جمهور ایالات متحده، روسیه به انجام عملیات «پرچم دروغین» متهم کرد و گفت، در صورت پیش روی روسیه، این کشور خود مسئول خواهد بود.

بایدن همچنین با ادعای آغاز اشغال اوکراین از سوی روسیه گفت: «نیروهای بیشتری از آمریکا در منطقه بالتیک و در استونی، لتونی و لیتوانی مستقر خواهند شد.»

 رئیس جمهور آمریکا افزود: «البته، هنوز برای استفاده از گزینه دیپلماسی و جلوگیری از بدترین سناریو در اوکراین  زمان وجود دارد.»

وزارت خارجه روسیه شبانگاه سه شنبه به وقت تهران نسبت به  تحریم‌های اتحادیه اروپا بابت تنش با اوکراین واکنش نشان داد و آن‌ها را محکوم کرد.  دستگاه دیپلماسی روسیه اعلام کرد که تحریم‌های جدید غرب غیرقانونی است.

رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه با به رسمیت شناختن  استقلال جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک دستور داد نیروهای روسیه در این مناطق مستقر شوند تا از آنها برابر اقدام نظامی احتمالی نیروهای اوکراینی دفاع کنند.

Share