مکتب لیبرالیسم وقتی در دنیا پیاده می‌شود، قطعا اباحی‌گری و ولنگاری را به دنبال خواهد داشت

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت، حاج قاسم سلیمانی را سرباز تربیت یافته امام راحل در عرصه بین الملل دانست و یادآور شد: ادبیات انقلاب اسلامی ادبیات مقاومت در عرصه بین المللی است و امروز ملت ایران در عرصه جدیدی از مقاومت قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت‌الله «رضا رمضانی» امروز جمعه، ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ در مراسم بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی که پیش از خطبه‌های نماز جمعه در مسجد ملاامیرا رودسر برگزار شد، اظهار کرد: شهر رودسر در تدین و انقلابی‌گری همواره در استان گیلان معروف بوده است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) افزود: این شهر با ۷۰۰ شهید، ۲ هزار جانباز و ۲۱۰ آزاده و تقدیم اولین شهیده عرصه سلامت یعنی شهیده خانعلی‌زاده و اولین شهید امنیت کشور شهید عشوری، نقش ویژه‌ای در انقلاب اسلامی ایفا کرده است.

وی با بیان اینکه رزمندگان رودسری نقش زیادی در فتح خرمشهر داشتند، تصریح کرد: شهید انصاری نخستین استاندار شهید کشور و اهل رودسر بود که در صحبت‌هایش شنیده شده، هر زمان از خانه بیرون می‌آمد با غسل شهادت بود؛ کشور نیازمند چنین استاندارانی است که خود را وقف نظام و انقلاب اسلامی کردند.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه امروزه باید به وظایف خود توجه بیشتری داشته باشیم، تاکید کرد: هر چه مسیر انقلاب اسلامی جلوتر می‌رود وظیفه ما سنگین‌تر شده و نیاز به مدیریت جهادی، بیشتر حس می‌شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ۲ وظیفه مهم و اساسی داشته که یکی شکل دادن نظام به سمت نظام توحیدی است، افزود: نظام توحیدی یعنی آموزه‌های الهی در کشور جاری شود.

وی اضافه کرد: عده‌ای باور نداشتند که انقلابی با آموزه‌های دینی در دنیا رخ دهد و بر این باور بودند که انقلاب‌های دنیا یا مسیر سکولار را دنبال می‌کنند یا لائیک هستند.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه مکتب لیبرالیسم وقتی در دنیا پیاده می‌شود، قطعا اباحی‌گری و ولنگاری را به دنبال خواهد داشت، ابراز کرد: با وجود اینکه بسیاری اعتقاد داشتند که انقلاب دینی شکل دهنده نظام توحیدی، رخ نمی‌دهد اما امام خمینی(ره) معتقد بود که حتی در دنیای پست مدرنیته، انقلاب اسلامی به وجود می‌آید.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) تصریح کرد: امام راحل(ره) معتقد بودند با وجود همه تحولات در عرصه علم و جهان بشری، این توانمندی وجود دارد تا نظام توحیدی شکل بگیرد و این مقدمه رسیدن به تمدن اسلامی باشد.

وی با بیان اینکه برای شکل دادن این نظام توحیدی باید مسئولانی داشته باشیم که بتوانند هزینه بپردازند، اظهار کرد: مسیر زندگی تک تک ما باید در مسیر نظام توحیدی باشد.

آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه وظیفه دوم انقلاب اسلامی تحقق بزرگترین آرمان انبیای الهی یعنی عدالت است، تصریح کرد: عدالت باعث می‌شود هر کسی به حق خود برسد و حقوق شهروندی ادا شود و باید به عنوان پایه و اصل در همه پیشرفت‌ها مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در پیشرفت اقتصادی و سیاسی باید عدالت مورد توجه قرار گرفته و عدالت اگر باشد نظام نهادینه می‌شود و همه افراد جامعه باید از حقوق خود برخوردار شوند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در بسیاری از بخش‌ها مانند بخش علمی از جمله نانو، رشد داشته و حرف برای گفتن دارد، خاطرنشان کرد: پیشرفت در بخش نظامی ایران اسلامی نیز، یک اقتدار به دنبال داشته است.

وی با مقایسه میان ایران و مصر، اظهار کرد: مصر به دنبال وابستگی سیاسی بعد از قرار کمپ دیوید به چه جایگاهی رسید، اما ایران با استقلال سیاسی و شعار «نه غربی نه شرقی» امروزه تبدیل به یک قدرت بزرگ در خاورمیانه بلکه در عرصه بین الملل شده است.

آیت‌الله رمضانی، ایران اسلامی را به عنوان ام‌القرای جهان اسلام معرفی کرد که توانسته به اقتدار منطقه‌ای برسد، افزود: هر تصمیمی اگر بخواهد در خاورمیانه انجام بپذیرد بدون حضور جمهوری اسلامی ایران این امر تحقق پیدا نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه ما باید در دهه پنجم انقلاب، مسیر اخلاق و معنویت، مبارزه با فساد و تحقق عدالت را جدی بگیریم، خاطرنشان‌ کرد: نرم‌افزار تمدن اسلامی که همان سبک زندگی اسلامی است، باید جدی گرفته شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) تاکید کرد: کشورهای همسایه مانند پاکستان، افغانستان، سوریه، عراق و… هنوز امنیت لازم را به دست نیاورده‌اند اما ایران اسلامی یکی از کشورهای امن جهان بشری است.

وی به توصیه مقام معظم رهبری و لزوم توجه به جهاد تبیین اشاره کرد و گفت: متاسفانه در حوزه جهاد تبیین نتوانستیم دستاوردها و خدمات گسترده انقلاب اسلامی را به صورت مستند با ابزار هنر به دنیا معرفی کنیم؛ همچنین نتوانستیم، به شبهاتی که به عملکرد نظام وارد می‌شود، پاسخ مناسب دهیم.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه اهدافی را که فلسفه نظام اسلامی دنبال می‌کرد کمتر مورد بحث قرار گرفته چرا که نظام دنبال کشورگشایی و سلطه گری و حکمرانی نبوده است، اظهار کرد: احکام اجتماعی باید پیاده شود و اگر نظام نداشته باشیم بسیاری از احکام اسلامی تعطیل خواهد بود.

وی با بیان اینکه خیلی‌ها از داخل و خارج برای براندازی نظام اسلامی تصمیم‌گیری کردند، افزود: ترامپ گفته بود که تلاش می‌کنیم نظام اسلامی، چهل سالگی خود را نبیند، این در حالی است که ما وارد دهه پنجم انقلاب شدیم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با تاکید بر اینکه امروزه خیلی‌ها اقرار می‌کنند که مقام معظم رهبری همان راه امام خمینی(ره) را طی کرده‌اند، گفت: دنیای غرب به این نتیجه رسیده که یکی از ارکان مهم نظام، اسلام و رکن دیگر، رهبری و مردم هستند.

وی ادامه داد: اگر هر کدام از این ارکان تضعیف شود و مباحث اجتماعی مورد توجه قرار نگیرد و یا توجه نظام به مردم کمرنگ شود و مسئولان نظام خود را خادم مردم ندانند، نظام تضعیف خواهد شد.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه نظام اسلامی برای رسیدن به این جایگاه و ۴۳ سال پیروزی، هزینه‌های بسیاری پرداخته کرده است، تصریح کرد: اگر عدالت باشد جامعه قوام پیدا کرده و هیچگاه ضربه پذیر نخواهد بود؛ طعم عدالت را باید به مردم چشاند.

وی با بیان اینکه نظام سلطه برای اینکه تبلیغات سو داشته باشد بیش از ۹۵ درصد قدرت مانور رسانه‌ای را در اختیار دارد، افزود: نظام سلطه همواره در صدد استعمار و استثمار است و اجازه نمی‌دهد ثروت در دنیا پخش شود در حالی که ۹۰ درصد ثروت دنیا در اختیار ۱۰ درصد است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) اظهار کرد: امپراتوری رسانه‌ای دشمن، تبیین جامعه را به انحراف می‌کشاند و امروز به برکت انقلاب اسلامی ندای عدالت خواهی در دنیا سر داده شده است.

* مراکز اسلامی و جغرافیای مقاومت وسعت پیدا کرده است

وی با تاکید بر اینکه مراکز اسلامی و جغرافیای مقاومت وسعت پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: امروز در یمن، بحرین، آرژانتین و دیگر کشورهای آمریکایی و اسلامی، ندای عدالت خواهی سر داده شده است.

آیت‌الله رمضانی ابراز کرد: امروزه در دنیا و دانشگاه‌های بزرگ جهان، بازتعریفی از اسلام رخ داده و رژیم اشغالگر قدس به این نتیجه رسیده است که داشتن روحیه حسینی و مهدویت باعث شده تا ایرانی‌ها، ندای عدالت خواهی سر دهند.

وی با اشاره به اینکه رویش‌های انقلاب اسلامی در عرصه بین‌الملل روز به روز در حال افزایش است، اذعان کرد: در ابتدای انقلاب اسلامی در آلمان و انگلستان ۱۰۰ مرکز و امروزه ۲ هزار و ۷۰۰ مرکز اسلامی داریم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) افزود: در کپنهاگ دانمارک در روز عاشورا ۳۵ هزار پرچم عزای حسینی (ع) در میادین اصلی در دست می‌گیرند و امروزه ندای مقابله با نظم سلطه در مراکز اصلی شهرهای آمریکا و اروپا برقرار شده است.

وی تاکید کرد: جنبش وال استریت یک نظام مخالفت فرهنگی با نظام آمریکایی را سر داد و امروز در دنیا وقتی امام حسین(ع) به مردم معرفی می‌شود، می‌گویند امام حسین (ع) فقط امام شما نیست و امام ما نیز است.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه دشمن را در جنگ سخت و نرم باید با دقت بشناسیم، اذعان کرد: امروزه نام حاج قاسم سلیمانی برای تقویت جبهه مقاومت همواره مطرح می‌شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار کرد: ادبیات انقلاب اسلامی، ادبیات مقاومت در عرصه بین‌الملل است و امروزه اسلام به عنوان یک قدرت منطقه‌ای و جهانی تبدیل شده است.

Share