ضرورت تأسیس بیمارستان جدید در آستانه‌اشرفیه | صیادان گیلانی در بدترین شرایط کار می‌کنند

به گفته نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه و کیاشهر در مجلس شورای اسلامی، آستانه‌اشرفیه نیازمند بیمارستان جدید و با امکانات به‌روز است که در این خصوص دستوراتی نیز توسط وزارت بهداشت داده‌شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، ابراهیم نجفی در جلسه شورای اداری با حضور رئیس‌جمهور با بیان اینکه پسماند و فاضلاب یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های گیلان است، اظهار کرد: ۱۱ شهرستان گیلان برای ایجاد کارخانه کلنگ زنی کرده‌اند که میزان پیشرفت برخی از آن‌ها بعد از گذشت چندین سال ۲۵ درصد است.

وی با تأکید بر اینکه سازمان برنامه‌وبودجه مکلف شود تا وضعیت پسماند و فاضلاب گیلان را بررسی و در جلسه هیئت دولت نظر خود را اعلام کند، گفت: ما از دولت تقاضای تخصیص بودجه برای پسماند و فاضلاب را نداریم بلکه در همین استان طبق قانون تسهیلات و روش‌هایی وجود دارد که می‌تواند با اختصاص آن اعتبارات وضعیت پسماند و فاضلاب استان را سامان داد و این پیشنهاد توسط مجمع نمایندگان گیلان به رئیس‌جمهور ارائه می‌شود.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه و کیاشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۱۱ هزار هکتار زمین کشاورزی در گیلان وجود دارد که ۳۵ هزار میلیارد تومان گردش مالی برنج است، افزود: در استان کارخانه‌های زیادی وجود دارند که برخی به دلایلی تعطیل یا نیمه تعطیل هستند و اگر مشکلات در مسیر آن‌ها هموار شود علاوه بر فعالیت همه کارخانه‌های برنج و ایجاد اشتغال، میزان تولید برنج نیز افزایش می‌باید.

نجفی با اشاره به اینکه چهار هزار نفر صیاد در گیلان فعالیت می‌کنند که در بدترین شرایط در حال کارند، گفت: در سال‌های گذشته قرار بود که برای بیمه این افراد قوانینی اجرا شود اما هنوز هم این صیادان مشکل دارند و نیاز است رئیس‌جمهور در این خصوص دستوراتی را به نفع صیادان صادر کند.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه و کیاشهر در مجلس با بیان اینکه آستانه‌اشرفیه در حال حاضر دارای یک زایشگاه است که به‌عنوان بیمارستان نیز استفاده می‌شود، افزود: با توجه به اهمیت موضوع سلامت، آستانه‌اشرفیه نیازمند بیمارستان جدید و با امکانات به‌روز است که در این خصوص دستوراتی نیز توسط وزارت بهداشت داده‌شده است.

ابراهیم نجفی همچنین با اشاره به اینکه از هزار میلیارد تومان اعتباری که به ۴ شهر مذهبی اختصاص داده شده است فقط ۲۰۰ میلیون تومان به آستانه اشرفیه اختصاص یافته است رسیدگی و اختصاص اعتبار برای توسعه حرم آقا سید جلال الدین اشرف راخواستار شد.

Share