رابطه ایران با روسیه و چین خشم آمریکا را برانگیخته|بی توجهی به مردم تبدیل به لکه سیاه گیلان شده

نماینده ولی فقیه در گیلان به ایجاد برخی کارهای پلشت در سال های گذشته گیلان اشاره کرد و گفت: زدوبندهای سیاسی و بی توجهی به مردم به ویژه کارگران تبدیل به لکه سیاه در استان شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناهان اظهار کرد: یکشنبه هفته آینده مصادف با سالروز بانوی بزرگ عالم خلقت و بشریت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است.

فاطمه سلام الله علیها الگویی برای تمام بشریت است

وی، فاطمه زهرا سلام الله علیها را الگویی برای همه بشریت عنوان کرد و افزود: پیامبر گرامی اسلام صلی الله وآله وسلم فرمودند؛ کتاب و عترت را میان شما می گذارم و کتاب همان قرآن و عترت اولاد پیامبر هستند و براین اساس حضرت فاطمه سلام الله علیها عصاره عترت است.

کسانی که به دنبال ایجاد مانع رابطه ایران با چین و روسیه می شوند خیرخواه ملت نیستند

امام جمعه رشت با اشاره به روابط جمهوری اسلامی ایران با دو کشور بی آزار چین و روسیه، بیان کرد: روسیه و چین در معادلات بین المللی از جایگاه خوبی برخوردارند و در دهه های اخیر به ما کمک کردند.

آیت الله فلاحتی تصریح کرد: اگر روسیه و چین در ساحات بین المللی به طور کامل ایران را یاری نکردند حداقل نه تنها به ما آزاری نرساندند بلکه کمک هم کردند.

وی ادامه داد: کشورهای اروپایی، آمریکا و حتی کشورهای عربی تلاش می کنند روابط سیاسی و اقتصادی خود با روسیه و چین را منقطع نکنند البته بین ایران و کشورهای عربی تفاوت وجود دارد زیرا آنها واردات محور هستند و ما صادرات داریم.

رابطه ایران با روسیه و چین خشم آمریکا را برانگیخته است

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه آنها که به دنبال ایجاد مانع برای روابط بین ایران با روسیه و چین می شوند خیرخواه ملت نیستند، خاطرنشان کرد: رابطه ایران با دو کشور روسیه و چین خشم آمریکا را برانگیخته است.

رسانه ها در جهاد تبیینی جنایت های آمریکا و رژیم صهیونیستی را بیان کنند

آیت الله فلاحتی، جمهوری اسلامی ایران را قدرتمندتر از دیگر دوره ها خواند و یادآور شد: رسانه ها در جهاد تبیینی جنایت های آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی در عرصه بین المللی را برای مردم بیان کنند.

بی توجهی به مردم تبدیل به لکه سیاه گیلان شده است

وی با اشاره به ایجاد برخی کارهای پلشت در سال های گذشته گیلان، اظهار کرد: زدوبندهای سیاسی و بی توجهی به مردم به ویژه کارگران تبدیل به لکه سیاه در استان شده است.

امام جمعه رشت به تجمع جمعی از معلولان و کارکنان آموزش و پرورش گیلان در روزهای اخیر اشاره کرد و افزود: در گذشته تصمیم گیران خوبی در استان نداشتیم.

آیت الله فلاحتی با تاکید براینکه اگر مسئولان هم آوا و همگرا باشند و دل شان برای مردم مردم بسوزد، مشکلات برطرف می شود، بیان کرد: از این به بعد دیگر اجازه نمی دهیم به مردم گیلان جفا شود.

وی به وجود شرکت های ورشکسته گیلان اشاره کرد و گفت: در گذشته برخی واحدهای تولیدی استان را به تعطیلی کشاندند ضمن اینکه رودخانه های گوهررود و زرجوب ویرانه هایی برای مردم رشت ایجاد کرده است.

اطاعت از والدین واجب است مگر آنکه منجر به معصیت شود

نماینده ولی فقیه در گیلان، پیرامون حقوق پدر و مادر نسبت به فرزندان در راستای سبک زندگی اسلامی اظهار کرد: احسان و همچنین اطاعت و تبعیت از پدر و مادر دو حقی است که خدای متعال به عهده فرزندان گذاشته و در این راستا اطاعت از والدین واجب است مگر آنکه منجر به معصیت شود.

 

Share