دولت برای افزایش دستمزد کارگران و کارمندان تدبیر کند | جوانان را در معاونت ها و تصدی ها بگمارید

نماینده ولی فقیه در گیلان ناهماهنگی بین بخش های اقتصادی را آسیب زا عنوان کرد و گفت: دولت تدبیر کند دستمزد کارگران و کارمندان قدری بالا رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناهان و همچنین تسلیت سالروز شهادت امام علی النقی علیه السلام در سوم ماه رجب اظهار کرد: نگه داشتن جامعه اسلامی از انحراف ها، اقدام اهل بیت عصمت و طهارت علیه السلام پس از حادثه کربلا بود.

تشیع می تواند حکومتی مبتنی بر قرآن و سنت ایجاد کند

وی، بیان حقانیت تشیع را دومین حرکت اهل بیت علیه السلام عنوان کرد و افزود: معارف شیعه است که می تواند حکومتی مبتنی بر قرآن و سنت ایجاد کند ضمن اینکه اهل بیت علیه السلام تلاش کردند حکومت و قدرت را از زورگویان بگیرند و به اهلش بسپارند.

امام جمعه رشت با اشاره به پیوستن کارکنان هوانیروز به ملت و اعلام وفاداری به امام راحل در ۱۹ بهمن ماه سال ۱۳۵۷، بیان کرد: این روز را به تمام ارتشیان به ویژه نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران تبریک می گویم.

آیت الله فلاحتی به فروپاشی حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی با فرمان امام رحمه الله علیه مبنی بر به خیابان آمدن مردم در ۲۱ بهمن ماه سال ۱۳۵۷ اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی با خون، رنج و سختی ها محقق شد و با وجود ملتی فرهیخته، آگاه و بصیر این مشکلات را دیگر نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه دشمن با جنگ اراده ها تلاش می کند ضرباتی به آیین، دین خدا و قرآن مردم وارد کند، تصریح کرد: دشمن در تمام عرصه ها عقب نشینی کرده و خاضع شده است.

دعا روح انسان را صیقل می دهد

نماینده ولی فقیه در گیلان به حلول ماه رجب اشاره کرد و یادآور شد: دعا روح انسان را صیقل می دهد و در این راستا رجب ماه خودسازی، استغفار، تهذیب نفس، دعا و نیایش است.

دولت برای افزایش دستمزد کارگران و کارمندان تدبیر کند

امام جمعه رشت با اشاره به وجود گرانی در جامعه، خاطرنشان کرد: مردم از گرانی های کلان و ریز رنج می برند و دولت در تلاش است بازار از کالای اساسی خالی نشود ضمن اینکه دولت  تدبیر کند دستمزد کارگران و کارمندان قدری بالا رود.

آیت الله فلاحتی، مرتبط کردن بدون قید و شرط مشکلات اقتصادی جامعه به متغیرهای خارج از کشور را از عوامل مشکلات اقتصادی در دوره گذشته دانست و یادآور شد: بی مهری به اقتصاد مقاومتی و نبود هماهنگی میان مسئولان دولتی از عوامل مشکلات اقتصادی از گذشته است.

ضرورت ایجاد ثبات نرخ کالا توسط دولت

وی با بیان اینکه ناهماهنگی بین بخش های اقتصادی آسیب زا است، تصریح کرد: از دولت می خواهیم ثبات در نرخ کالا که هر روز مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند، را ایجاد کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به سفر هفته گذشته رئیس جمهور به همراه هیئت دولت به این استان اشاره کرد و افزود: افتخار است که رئیس جمهور در پایان هفته به استان ها سرکشی می کند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به مصوبات هیئت دولت در سفر به گیلان، بیان کرد: حدود یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای عرصه کشاورزی گیلان در نظر گرفته شده است.

وی، پسماند و آلودگی زیست محیطی رودخانه های زرجوب و گوهررود رشت را دغدغه نخست دانست و خاطرنشان کرد: از دانشگاهیان و فعالان محیط زیستی در توجه به موضوع مذکور تشکر می کنم.

امام جمعه رشت با بیان اینکه رودخانه های زرجوب و گوهررود رشت آسیب های زیست بوم بسیاری متوجه مردم کرده است، اظهار کرد: ارتفاع پسماند سراوان رشت به یکصد متر رسیده است.

تشکیل کارگروه رسیدگی به وضعیت رودخانه های رشت توسط استاندار

آیت الله فلاحتی از تشکیل کارگروه رسیدگی به وضعیت رودخانه های گوهررود و زرجوب رشت توسط استاندار گیلان خبر داد و یادآور شد: ۱۲۰ میلیارد تومان برای پسماند استان اختصاص داده شده که ۶۰ میلیارد تومان از محل سفر رئیس جمهور و ۶۰ میلیارد تومان دیگر از محل اعتبارات شهرداری ها تامین می شود.

وی با اشاره به اینکه در سفر رئیس جمهور به گیلان مبلغ ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای اتمام پروژه راه آهن رشت – انزلی اختصاص داده شده است، بیان کرد: اختصاص مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان برای راه ها، پل ها و آزادراه رودبار از جمله مصوبات سفر هیئت دولت به گیلان است.

نماینده ولی فقیه در گیلان به اختصاص یک هزار میلیارد تومان برای بیمارستان های رشت در سفر هیئت دولت به استان اشاره کرد و یادآور شد: برای احیای تالاب انزلی ۲۵ میلیارد تومان اختصاص داده شده که کم است.

به استاندار گیلان و فرمانداران توصیه می کنم جوانان را در معاونت ها و تصدی ها بگمارید

آیت الله فلاحتی، خواستار به کارگیری جوانان توسط استاندار و فرمانداران در تصدی معاونت ها و بخشداران شد و اظهار کرد: اصحاب فتنه خط قرمز ما هستند و کسانی که در فتنه ۸۸ مسجد و قرآن را به آتش کشیدند جایی در بین ملت ندارند.

وی با توصیه به رجال سیاسی مبنی براینکه در کارهای اجرایی دخالت نکنند، تصریح کرد: جوانان را آموزش دهید تا در آینده احساس کمبود نیرو نباشد.

امام جمعه رشت با تبریک به مدال آوران پاراالمپیک توکیو، بیان کرد: توصیه می کنم به ورزش استان توجه ویژه شود ضمن اینکه جوایز اهدایی مقام معظم رهبری به مدال آوران گیلانی اهدا شده است.

آیت الله فلاحتی پیرامون حق والدین در راستای سبک زندگی اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: خدای متعال پیش از آیه های مربوط به والدین به شرک توجه داشته و براین اساس انسان نباید برای خدا شریک و همتا قائل شود زیرا خدای متعال از امور بسیاری می گذرد اما از شرک نمی گذرد.

وی با تاکید براینکه انسان در تمام زوایای زندگی باید توحید را تقویت کند، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی معلول تلاش موحدانه امام رحمه الله علیه بود.

Share