در نشست ستاد اقتصادی دولت صادر شد

دستور رییس‌جمهور به وزیر کشاورزی برای مدیریت قیمت اقلام خوراکی

رییس‌جمهور در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که برای تصویب سیاست‌های رفع موانع تولید برگزار شد، از وزیر جهاد کشاورزی خواست اقدامات لازم را برای مدیریت قیمت اقلام خوراکی انجام دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، سه‌شنبه شب به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی تشکیل شد و مهم‌ترین موضوعات اقتصادی کشور از جمله مدیریت بازار کالاهای اساسی و اقلام خوراکی در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست، پس از ارائه گزارشی از وضعیت بازار اقلام خوراکی، رییس‌جمهور بار دیگر، رصد هفتگی وضعیت بازار را مورد تأکید قرار داد و از وزیر جهاد کشاورزی خواست اقدامات لازم را برای مدیریت قیمت اقلام خوراکی انجام دهد.

اعضای ستاد هماهنگی اقتصادی دولت سپس بسته پیشنهادی با جهت‌گیری رفع موانع و پشتیبانی از بخش‌های تولیدی و خدماتی را پس از چند جلسه بررسی تصویب و مقرر کردند این مصوبه با فوریت در هیأت دولت مورد بررسی قرار گیرد تا پس از تأیید در اسرع وقت، برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود.

این بسته حمایتی، رفع موانع و پشتیبانی از تولید از جمله ارائه تسهیلات مالی به بنگاه‌های تولیدی خدماتی را شامل می‌شود.

گزارش دو مسئول اقتصادی درباره منابع مالی و مدیریت بهتر وجوه دولتی

در ادامه این نشست وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی گزارشی از موضوع تأمین منابع مالی و شیوه‌های مدیریت بهتر وجوه دولتی ارائه کردند که مقرر شد پس از دریافت مصوبه‌های لازم اجرایی شود.

Share