جاده رشت به سنگر از جنگ جهانی دوم همچنان به همان صورت باقی مانده است

احمدی با بیان تأکید بر اینکه پیگیر جاده مرگ خمام و خشکبیجار باشید، گفت: جاده رشت به سنگر از جنگ جهانی دوم همچنان به همان صورت باقی مانده است و متأسفانه به بهانه احداث راه آهن رشت به انزلی خیلی از جاده‌ها و زیرساختها نابود شدند.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمدرضا احمدی سنگری، نماینده شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس سورای اسلامی در جلسه شورای اداری این شهرستان‌ها با حضور وزیر کشور گفت: مسئولین ما به ویژه در دولت آقای رییسی بین مردم می‌روند و به دردل‌های آنها گوش می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه ظاهر استان گیلان سرسبز است اما در عمق وجود این استان، جز محرومیت چیزی نمی‌شنویم، تأکید کرد: محرومیت صدای مشترک همه شهرستان‌های گیلان است.

احمدی با بیان اینکه اگر مسئولان گذشته کار خود را انجام می‌دادند امروز شاهد فاجعه سروان نبودیم، تصریح کرد: امروز در کنار دو روخانه زرجوب و گوهررود که همه به خاطر آلودگی از آن فرار می‌کنند، بخشی از مردم زندگی می‌کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس افزود: فاضلاب‌های شهری، صنعتی و حتی بیمارستانی در دو روخانه زرجوب و گوهررود ریخته می‌شود.

وی گفت: مهمترین مشکل گیلان پسماند است و اگر این مشکل حل نشود، شاهد نابودی تالاب انزلی می‌شویم بنابراین موضوع سراوان، معضل ملی است.

احمدی سنگری همچنین با اشاره به اینکه زمین‌های بستر رودخانه سفیدرود را فروختند و حتی سند نیز زدند، اظهار کرد: وضعیت راه‌های روستایی استان گیلان به دلیل اقلیم جغرافیای خود بسیار نامناسب است.

وی در پایان با بیان تأکید بر اینکه پیگیر جاده مرگ خمام و خشکبیجار باشید، گفت: جاده رشت به سنگر از جنگ جهانی دوم همچنان به همان صورت باقی مانده است و متأسفانه به بهانه احداث راه آهن رشت به انزلی خیلی از جاده‌ها و زیرساختها نابود شدند.

شهرستان های رشت و خمام با مشکل آب شرب روبرو هستند

جبار کوچکی‌نژاد در جلسه شورای اداری رشت و خمام با بیان اینکه حضور آقای وحیدی، وزیر کشور در دو شهرستان رشت و خمام باعث افتخار است، افزود: خودم دوباره به آقای وحیدی رای دادم یکبار در دولت نهم و دهم و یک بار هم در دولت سیزدهم و ان‌شاءالله در دولت چهاردهم هم با اقتدار باشند.

کوچکی‌نژاد خواستار حمایت بیشتر دولت در حوزه شهرداری‌ها شد و افزود: از دولت برای ایجاد شهرستان خمام تشکر می‌کنم اما هنوز بالامحله چوکام شهر نشده است و از شما می‌خواهم که به این مسئله رسیدگی کنید.

وی با بیان اینکه در گیلان بیمارستان جامع نداریم، افزود: بیمارستان لاکان تنها ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان افزود: شهرستان‌های رشت و خمام و حتی اطراف خود رشت با مشکلات آب شرب روبرو است.

Share