تجهیز پایگاه امداد هوایی نیازمند ۲۰ میلیارد است|سه دستگاه کامیونت در اختیار هلال احمر قرار گرفت

غلامی گفت: امسال برای اولین بار، سه دستگاه کامیونت در اختیار هلال احمر قرار گرفت که دو دستگاه در مرکز استان و یک دستگاه در غرب گیلان در حوزه تالش مستقر است.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان در گفتگو با دیارمیرزا گفت: در حال حاضر ۱۶ شعبه و ۲۷ پایگاه و پست امداد و نجات در استان با حضور روزانه ۲۰۰ امدادگر فعالیت دارند.

سیاوش غلامی با اشاره به این که خدمات هلال احمر در طول سال انجام می‌گیرد، گفت: در زمستان ماموریت‌های هلال احمر بیشتر در راستای برف و کولاک است و همچنین پوشش امدادی و پشتیبانی از اورژانس و فوریت‌های پزشکی در بحث تصادفات، ترافیکی و حمل و نقل است.

وی با بیان این مطلب که بیش از دو سال است با بیماری کرونا در گیر هستیم، گفت: از همه امدادگران، جوانان به ویژه داوطلبان علی رغم اینکه خودشان بارها به کرونا مبتلا شدند اما با جدیت در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند، تشکر می‌کنم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان درباره مصوبات سفر رییس جمهور به گیلان گفت: مصوبات بسیار خوبی در حوزه عمرانی شامل تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و تجهیز سازه‌های پایگاه امداد و نجات داشته ایم که امیدواریم هرچه سریعتر این اعتبارات تخصیص یابد.

وی گفت: امسال بیش هزار ماموریت امدادی در سطح استان در حوزه‌های مختلف اعم از حوادث طبیعی و غیر طبیعی انجام شد و تلفن ۱۱۲ شبانه روزی پاسخگو هم استانی‌ها است و مرکز کنترل و هماهنگی عملیات به قید فوریت نزدیکترین پایگاه امداد نجات را به محل حادثه اعزام می‌کند.

غلامی در مورد امداد هوایی استان نیز گفت: در بحث امداد هوایی یک فروند بالگرد به شکل دائم در منطقه فرودگاه رشت مستقر است و در حوادث احتمالی اقدامات خود را انجام میدهد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: تا الان ۶ سورتی پرواز انجام شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به اینکه فاز اول امداد هوایی شرق گیلان در منطقه چاف افتتاح شد، گفت: در حال حاضر تجهیز این پایگاه مهم است که برای این کار اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان نیاز است.

غلامی با اشاره به اینکه این پایگاه به صورت پایگاه کمکی و اقماری در حال خدمت‌رسانی به سراسر استان است، گفت: منطقه چاف لنگرود که در اختیار جمعیت هلال احمر استان بوده دارای ۱۸ هکتار زمین است که انبار امدادی، فضا برای اسکان اضطراری و آموزش دارد و اگر حادثه بزرگی در استان یا استانهای همجوار رخ دهد این منطقه می‌تواند به عنوان پایگاه امداد هوایی کمکی در سطح استان فعالیت خود را داشته باشد.

وی در مورد ناوگان خودرویی نیز گفت: امسال برای اولین بار، سه دستگاه کامیونت در اختیار هلال احمر قرار گرفت که دو دستگاه در مرکز استان و یک دستگاه در غرب گیلان در حوزه تالش مستقر است.

غلامی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر یک نهاد عمومی غیردولتی است به دیارمیرزا گفت: انتظار داریم توجه ویژه‌ای به این نهاد شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان اظهار داشت: در بحث زمین چهار راه میکائیل رشت و داروخانه جمعیت هلال احمر مشکلاتی داریم که به جد پیگیر آن هستیم.

وی در مورد بانک امانات تجهیزات پزشکی نیز اظهار کرد: قسمت اعظم این بانک با کمک مردم تجهیز شده و امسال بیش از ۱۰ میلیارد تومان کمک‌های مومنانه مردم برای حوزه‌های مختلف در سطح کشور انجام شد که مهمترین آن نذر آب در چهار منطقه کرمان است.

غلامی با اشاره به اینکه کاروان‌های سلامت در ایام مبار دهه فجر در سراسر استان در حال خدمات‌رسانی هستند، گفت: در هر شهرستان یک کاروان مستقر است و خانه هلال‌های ظرفیت‌های مردم برای مردم است. از ابتدای امسال تا الان بیش از یک میلیارد تومان در زمینه‌های مختلف دارویی و درمانی کمک انجام شد و همچنین طرحی مشترک با بانک‌ها برای افرادی که در درمان با مشکل مالی مواجه هستند به بانک‌ها معرفی و از وام‌های کم بهره استفاده کنند.

Share