افزایش تدریجی آمارهای کرونایی در گیلان | نگران پیک ششم هستیم

سخنگوی علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش تدریجی تعداد مبتلایان و بسترهای کرونایی در استان، گفت: نگران ورود به پیک ششم هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، فردین مهرابیان ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه نگران ورود به پیک ششم کرونا هستیم، اظهار کرد: در روزهای اخیر شاهد افزایش تدریجی تعداد مبتلایان، مراجعات سرپایی و بستری‌های کرونایی در گیلان بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه مجموع بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان گیلان ۱۴ نفر افزایش یافته است، گفت: هم اکنون ۱۶۸ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی استان گیلان بستری هستند.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه ۶۳ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌های استان پذیرش شده‌اند، ادامه داد: ۳۴ بیمار به دلیل شرایط بد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که امروز نیز ۹ بیمار به این بخش منتقل شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس آمارهای اعلام شده گیلان یکی از استان‌های دارای تعداد بالای مبتلایان به امیکرون است، افزود: تزریق دُز سوم واکسن کرونا و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از مهم‌ترین مواردی است که باید شهروندان با جدیت به آن توجه و رعایت کنند.

مهرابیان با اشاره به اینکه تاکنون ۵۹۰ هزار گیلانی معادل ۲۶ درصد جمعیت هدف استان دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند، گفت: ۴۷۰ پایگاه واکسیناسیون در سراسر استان گیلان و ۲۲۱ پایگاه در شهرستان رشت فعالیت می‌کنند.

Share