رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان تشریح کرد:

استان گیلان درگیر برف و باران می‌شود | هشدار و توصیه‌های پلیس به رانندگان

سرهنگ امیر طالبی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی از بارش برف و باران در استان گیلان؛ هشدارها و توصیه‌هایی را به رانندگان ارائه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی از بارش برف و باران در استان گیلان؛ هشدارها و توصیه‌هایی را به رانندگان ارائه کرد.

سرهنگ امیر طالبی در تشریح این خبر اظهار داشت: با توجه به هشدار سطح زرد و پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور، از بعدازظهر روز پنجشنبه ۲۱ بهمن تا اواسط روز شنبه ۲۳ بهمن ماه وضعیت ناپایدار جوی شامل بارش برف، باران و مه شدید، وزش شدید باد در اکثر نقاط استان پیش‌بینی شده است که این امر وضعیت متفاوت و خاصی را برای سفرهای درون و برون شهری ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه رانندگان باید توجه داشته باشند که وزش باد شدید و بروز پدیده مه در خیابان بر میدان دید تاثیر منفی گذاشته و باعث کاهش دید می‌شود افزود: در این وضعیت باید ضمن کاهش سرعت از چراغ روشن در حین تردد به منظور دیده شدن و پیشگیری از تصادف استفاده کرده و همچنین کاهش شدید دما موجب بروز لغزندگی در مسیرهای کوهستانی می‌شود و رانندگی بدون در نظر گرفتن سرعت مطمئنه احتمال واژگونی و تصادفات با خودروی جلویی را افزایش می‌دهد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان در ادامه با بیان این نکته که اطمینان از آماده بکار بودن خودرو، سالم بودن برف پاک کن و سالم بودن سیستم گرمایش خودرو قبل از سفر بسیار قابل اهمیت است اظهار داشت: برای رانندگی در این شرایط همراه داشتن تجهیزات زمستانی از قبیل زنجیر چرخ الزامی است.

این مقام انتظامی در پایان از شهروندان خواست از سفرهای غیرضروری در این ایام بپرهیزند و رعایت کامل قوانین و مقررات رانندگی را مد نظر قرار دهند.

Share