احداث سد لاستیکی راه جلوگیری از سیلاب در گیلان | باید به اقتصاد در روستا کمک کرد

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت احداث سد لاستیکی در گیلان گفت: برای مهار سیل می‌توان با ایجاد سد لاستیکی در هر شهرستان که نیازمند هزینه زیادی نیست از بروز خسارت‌های ناشی از سیل که چندین برابر ساخت سدهای لاستیکی است جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، سید کاظم دلخوش در جلسه شورای اداری با حضور رئیس‌جمهور در سالن اجتماعات ناجا با بیان اینکه خوشحالیم که در انتخاب مدیران صحت را فدای سرعت نمی‌کنیم و به سهم خواهان نیز توجهی ندارید، اظهار کرد: دولت سیزدهم کرونا را کمرشکن کرد و عملکرد دولت در قضیه کرونا قابل‌تقدیر است و تلاش‌ها برای حل مشکلات اقتصادی توسط دولت نیز قابل‌تحسین است.

وی با بیان اینکه طی ۱۰ سال گذشته جمعیت روستایی نسبت به شهری برعکس شده و جمعیت روستایی ۳۱ درصد شده، گفت: باید به اقتصاد در روستا کمک کرد و برای اقتصاد در گیلان باید با نگاه کارشناسی نگاه شود و در بخش گردشگری گیلان پتانسیل‌های خوبی دارد و از جنگل و دریای این استان استفاده‌ای برای گردشگری نمی‌شود.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس با بیان اینکه بیشتر کالاهای مردم از طریق گمرکات می‌آید، افزود: در کشور بالای ۲۵ هزار کانتینر در گمرکات دچار رسوب شده و مردم و واردکنندگان کالاها دچار ضرر و زیان‌های زیادی شده‌اند که باید تدابیری برای چگونگی ترخیص کالا در گمرکات در نظر گرفته شود که مردم متضرر نشوند.

دلخوش با بیان اینکه برخی از بارندگی‌ها خانه‌خراب‌کن است و در زمان برخی بارش‌ها در شهرستان‌ها دچار سیل می‌شویم، تصریح کرد: برای مهار سیل می‌توان با ایجاد سد لاستیکی در هر شهرستان که نیازمند هزینه زیادی نیست از بروز خسارت‌های ناشی از سیل که چندین برابر ساخت سدهای لاستیکی است جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه نباید عاملان وضع موجود در رأس امور قرار گیرند، گفت: مردم و ما می‌خواهیم نیروهای توانمند و مردمی در رأس کار قرار گیرند تا برای مردم و نفع آنان خدمت کنند و به افراد سهم‌خواه نیز توجه و بهایی نشود.

Share