معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

آغاز واکسیناسیون کووید-۱۹ برای گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال از روز شنبه در گیلان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از آغاز واکسیناسیون کووید-۱۹ برای گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال از روز شنبه- ۹ بهمن- در تمامی مراکز واکسن سرتاسر استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آبتین حیدرزاده با بیان اینکه واکسیناسیون کودکان ۹ تا ۱۲ سال از شنبه در تمامی مراکز واکسیناسیون کووید ۱۹ استان آغاز می‌شود، اظهار کرد: بر اساس مصوبه‌ی کمیته ملی واکسیناسیون کووید ۱۹، واکسن‌های سینوفارم و پاستوکووک برای گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال از ۹ بهمن در تمامی مراکز واکسیناسیون کووید- ۱۹ در سراسر استان اغاز می‌شود.

وی افزود: از ابتدای شیوع کووید-۱۹ و تمایل ویروس و جهش‌های آلفا، بتا و دلتا به بزرگسالان و سالمندان، تمرکز واکسیناسیون در همه‌ی کشورهای دنیا بر روی گروه هدف سنی بالای ۱۲ سال بوده اما هم اکنون تمایل ویروس به کودکان زیر ۱۲ سال، بیشتر از پیش شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه با تاکید بر اینکه باید هر چه سریعتر از فرصت فراهم شده برای اجرای واکسیناسیون گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال استفاده کرد گفت: واکسن‌های پاستوکوک و سینوفارم برای کودکان ۹ تا ۱۲ سال تایید شده و باید هم اکنون از این فرصت برای ایجاد ایمنی در گروه سنی فوق در برابر ویروس کووید -۱۹ و جهش‌های احتمالی آن نهایت استفاده را برده و کودکان‌مان در این گروه سنی را واکسینه کنیم.

به گفته‌ی وی از روز شنبه (۹ بهمن)، در تمامی مراکز واکسیناسیون سراسر استان، گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال می‌توانند به همراه اولیا برای دریافت واکسن خود مراجعه کنند.

Share