معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

پالایش ۵۰۰ هزار متقاضی نهضت ملی مسکن|آغاز ثبت‌نام مجردهای بالای ۲۵ سال از ۱۵ دیماه

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از پالایش ۵۰۰ هزار متقاضی نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: ثبت‌نام مجردها در این طرح از ۱۵ دیماه آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،  به نقل از تسنیم، محمود محمودزاده با یادآوری این‌که حدود ۵۰۰ هزار متقاضی نهضت ملی مسکن پالایش شده‌اند، اظهار کرد: تقریبا یک چهارم از ثبت‌نام شده‌ها پالایش شده‌اند. مابقی هم در دست پیگیری است که مرحله به مرحله انجام می‌شود.

وی با اشاره به این‌که از ابتدای ماه جاری از طریق پیامک به متقاضیان پالایش شده اطلاع رسانی آغاز شده است، ادامه داد: پس از این مرحله، متقاضیان باید به اداره کل راه و شهرسازی استان‌ها یا ادارات بنیاد مسکن مراجعه کرده و برخی از اطلاعات را به‌صورت فیزیکی تکمیل کنند.

وی تصریح کرد: بعد از آن متقاضیان به بانک معرفی خواهند شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی پیش‌تر با یادآوری این‌که در قالب نهضت ملی مسکن ۷۵۰ هزار واحد در مرحله ساخت قرار دارد، اظهار کرد: برای ۵۵۰ هزار واحد از این طرح نیز تامین انجام شده که از این تعداد ۴۰۰ واحد مسکن روستایی است.

محمودزاده با بیان این‌که ۳۶۰ هزار میلیارد تومان برای ساخت مسکن تسهیلات در نظر گرفته شده که به معنای رشد ۴۰۰ درصدی تسهیلات‌دهی به اقشار کم درآمد است، ادامه داد: نهضت ملی مسکن تنها طرح حمایتی کشور در تاریخ انقلاب است که مبلغ و سود تسهیلات در آن ثابت نیست و مبتنی بر نیاز و توان خانوار تعیین می‌شود. میزان تسهیلات از ۲۵۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان و نرخ بهره  از ۵ تا ۱۸ درصد متغیر است که یارانه نرخ بهره به همه اقشار به یک میزان پرداخت نمی‌شود. تمرکز در مرحله اول این طرح دهک اول تا سوم و در مرحله بعدی تا دهک پنجم درآمدی است.

وی همچنین با بیان این‌که ۸.۸ میلیون خانوار ایرانی مستأجر هستند،‌ گفت:  بیش از ۱۲ میلیون جوان کشور در آستانه ازدواج بوده و نیاز به مسکن دارند. در این راستا از ۱۵ دی امکان ثبت نام افراد مجرد بالای ۲۵ سال (آقایان) در نهضت ملی مسکن  فراهم می‌شود که مشوقی برای ازدواج جوانان و رفع دغدغه‌های کشور در حوزه جمعیت باشد.

Share