او از یک صندلی بالگرد به عنوان قایق استفاده کرد

وزیری که پس از سقوط بالگرد ۱۲ ساعت شنا کرد و نجات یافت!+ تصاویر

این وزیر ۵۷ ساله ماداگاسکاری توانسته از صندلی بالگرد به عنوان قایق استفاده کند و پس از ۱۲ ساعت شنا در دریا خود را به ساحل نجات برساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از گاردین،، وزیر ژاندارمری ماداگاسکار پس از سانحه سقوط بالگرد حاملش در دریا، با ۱۲ ساعت شنا خود را به ساحل رسانید.

ژنرال «سرژ گِلِه» وزیر ژاندارمری ماداگاسکار که از مرداد امسال پس از ۳۰ سال خدمت در نیروهای پلیس به عنوان وزیر ژاندارمری به کابینه پیوسته، پس از سانحه سقوط بالگرد حامل او و جمعی دیگر از مقامات پلیس توانست با ۱۲ ساعت شنا کردن در دریا خود را به ساحل جزیره «ماهامبو» برساند.

یکی دیگر از افسران پلیس سرنشین بالگرد نیز توانسته با شنا خود را به ساحل برساند، اما جستجو برای یافتن ۲ سرنشین دیگر این بالگرد در دریا ادامه دارد.

حادثه در سواحل شمال شرق ماداگاسکار روی داده است.

وزیر ژاندارمری ماداگاسکار دیروز (سه شنبه) به همراه ۳ افسر ژاندارمری برای سرکشی بر عملیات نجات یک قایق حادثه دیده با بالگرد راهی شمال شرقی جزیره ماداگاسکار بودند.

قایق «فرانسیا» با ده‌ها سرنشین روز دوشنبه در سواحل شمال شرق ماداگاسکار دچار حادثه شده و غرق شده است و تاکنون ۲۱ نفر جان خود را در این حادثه از دست داده اند؛ در حالی که همچنان از وضعیت حدود ۶۰ سرنشین دیگر این قایق اطلاعی در دست نیست و وزیر ژاندارمری ماداگاسکار و هیات همراه به منظور سرکشی به محل حادثه، با بالگرد عازم این منطقه شده بودند که بالگرد آن‌ها نیز در اثر حادثه‌ای نامعلوم دچار سانحه شده و سقوط کرده است.

مسئولان محلی گفتند به تحقیقات خود درباره علل هر دو حادثه ادامه می‌دهند. بر اساس اعلام مسئولان محلی، ژنرال «سرژ گله» پیش از سقوط توانسته از بالگرد بیرون بپرد و جان سالم به در ببرد. او از یک صندلی بالگرد به عنوان قایق استفاده کرده و ۱۲ ساعت در دریا شنا کرده است.

ویدئویی از این مقام نظامی ۵۷ساله ماداگاسکاری پس از رسیدن به ساحل نجات منتشر شده است. این وزیر ماداگاسکاری در این فیلم می‌گوید: «هنوز اجلش فرا نرسیده است.»

وزیر ماداگاسکاری پس از رسیدن به ساحل

و می‌افزاید: حال عمومی‌اش خوب است و فقط احساس سرما خوردگی می‌کند و می‌تواند ۲۴ ساعت بعد به سر کارش بازگردد.

موقعیت جغرافیایی کشور جزیره‌ای ماداگاسکار (جزیره قرمز رنگ) در نقشه آفریقا/ ماداگاسکار تا ۶۳ سال پیش از مستعمرات فرانسه بود

 

Share