شبی که گیلانی‌ها در عملیات کربلای ۵ حماسه آفریدند|کسی باور نمی‌کرد رزمندگان گیلان ایستادگی کنند

فرمانده دفاع مقدس با بیان اینکه شهدای زیادی در عملیات کربلای ۵ از استان گیلان تقدیم شد، گفت: ۳۸۰ نفر از گیلانی ها در این عملیات به شهادت رسیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سردار حمزه فلاح در گفتگو با دیارمیرزا با بیان اینکه ۲۲ دیماه اولین شب حضور نیروهای گیلان در عملیات کربلای ۵ بود، اظهار کرد: شهید بامروت امشب به شهادت می رسد و شهید املاکی نیز امروز مجروح می شود.

این پیشکسوت دفاع مقدس با بیان اینکه بچه های گیلان در عملیات کربلای ۵ حماسه آفریدند، اظهار کرد: این عملیات سه نقطه مهم دارد که یکی از آن جزیره بوارین بوده که توسط نیروهای گیلانی تصرف شد و شهید حق بین و گردان کمیل در جزیره بوارین ایستادگی کردند، دیگری شهرک دوعیجی که شاهد حماسه آفرینی گردان حمزه بود و همچنین جزیره ام الطویل.

فلاح با بیان اینکه هشت گردان از نیروهای گیلانی در این عملیات نقش داشتند از جمله گردان کمیل با حضور سردار حق بین، یادآور شد: گردان امام حسین، حمزه، میثم، ابوالفضل و…دیگر گردان هایی بودند که زحمات زیادی کشیدند.

جانشین سابق فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با بیان اینکه وقتی شهید شوشتری پشت بیسیم می گفت بچه های گیلان ایستادگی کرده اند، کسی باور نمی کرد در آن حجم آتش رزمندگان گیلانی ایستادگی کنند، افزود: ۵ روز منطقه تثبیت شد و سه منطقه بوارین، شهرک دوعیجی و جزیره ام الطویل به تصرف رسید.

فرمانده دفاع مقدس با بیان اینکه شهدای زیادی در این عملیات از استان گیلان تقدیم شد، گفت: ۳۸۰ نفر از گیلانی ها در این عملیات به شهادت رسیدند، هرچند همین گردان کمیل در کربلای ۸ به خوبی عمل کرد؛  یاد حماسه آفرینی شهید لاهوتی بخیر.

فلاح با بیان اینکه به حرمت خون شهدا توان دفاعی ایران قابل قیاس با گذشته نیست، افزود: مهمتر از قدرت دفاعی، قدرت هوشمند جمهوری اسلامی ایران است و امروز ایران در منطقه حرفی برای گفتن دارد.

وی نیروهای مسلح ایران از ارتش و سپاه مقتدر و تاثیرگذار هستند و پشتوانه مردمی برخوردار هستند، تصریح کرد: آنچه که اهمیت دارد همدلی و وحدت نیروهای انقلاب است و هر دشمنی با وحدت و همدلی ما شکست خورده است.

Share