دُز سوم واکسن در گیلان، با شتاب بیشتری انجام شود | تمامی شهرستان‌های استان آبی هستند

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و جانشین رئیس ستاد مدیریت و مقابله با کرونا گیلان گفت: تزریق دز سوم واکسن کرونا برای پیشگیری از ابتلا به سویه اومیکرون اهمیت دارد و باید این مهم با تلاشی مضاعف، پیگیری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حسین مصطفی‌پور در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا، با قدردانی از تلاش همه فعالان مقابله با کرونا در استان، وضعیت تمامی شهرستان‌های گیلان را آبی اعلام کرد و افزود: این مهم در سایه تعامل مردم و مسئولان تحقق یافته است.

وی با اشاره به شیوع سویه جدید کرونا در کشور گفت: با توجه به سرعت انتقال بالای این ویروس در مقایسه با سویه‌های گذشته، لازمست واکسیناسیون با سرعت بیشتری در استان انجام شود.

مصطفی‌پور با تاکید بر لزوم رعایت موازین بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، عادی انگاری و کم توجهی به دستورات ستاد ملی مدیریت کرونا را تهدیدی بزرگ در جهت خیزش موج جدیدی از این بیماری خواند و گفت: اطلاع‌رسانی و ساخت محتوای آموزشی برای مقابله با کرونا و گسترش آن تداوم داشته باشد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: مراقب و نظارت در این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است و باید ضمن تاکید بر لزوم واکسیناسیون، اصول خودمراقبتی به دانش آموزان و دانشجویان آموزش داده شود.

وی با بیان اینکه تعطیلی دوساله اخیر مدارس و دانشگاه‌ها موجب افت تحصیلی دانش آموزان شده، به اثرات منفی آن در بلند مدت اشاره کرد و گفت: بر اساس تصمیم‌گیری‌ها، در سال تحصیلی جدید با کمک خیران و سایر دستگاه‌ها، کلاس‌های درس از تهویه مناسب برخوردار می‌شوند.

وی تصریح کرد: با توجه به نقش موثر اجرای طرح ناظران سلامت در مدیریت کرونا، همچنان از پتانسیل آن در کاهش شمار مبتلایان به کرونا و افزایش سطح سلامت در استان بهره گرفته شود.

مصطفی‌پور یادآور شد: آرامش عمومی استان و خارج شدن از بحران اولیه کرونا، حاصل اقدامات انجام شده برای قطع زنجیره همه گیری این ویروس و جلوگیری از برگزاری اجتماعات گسترده بوده است از اینرو ضمن پیگیری اخبار مرتبط تنها از سوی سخنگوی ستاد مدیریت کرونای استان، حضور در اجتماعات حتما منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشد.

وی بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در برگزاری نمایشگاه‌ها، اجرای مسابقات ورزشی و نیز در حوزه حمل و نقل اشاره کرد و افزود: نظارت‌ها در این بخش با جدیت ادامه یابد.

در این جلسه که فرمانداران سراسر استان نیز به صورت ارتباط تصویری حضور داشتند، هریک از رئیسان کارگروه‌های ستاد استانی مدیریت کرونا به ارائه گزارشی از روند اقدامات حوزه خود پرداختند.

Share