تعطیلی برخی مدارس گیلان در روز سه شنبه | از رشت تا لاهیجان و صومعه سرا

وضعیت تعطیلی آموزش حضوری مدارس استان گیلان در روز سه‌شنبه ۲۸ دی ماه ۱۴۰۰ اعلام شد و به دلیل بارش برف و یخبندان در گیلان برخی مدارس استان فردا سه شنبه تعطیل است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، با توجه به بارش برف و برودت هوا در گیلان ،حفظ سلامت دانش‌آموزان و مشکلات تردد، اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان با صدور اطلاعیه‌ای وضعیت تعطیلی آموزش حضوری مدارس استان را در روز سه‌شنبه ۲۸ دی ماه ۱۴۰۰ اعلام کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، متن این اطلاعیه بدین شرح است:

با توجه به برودت هوا و بارش برف، وضعیت تعطیلی آموزش حضوری مدارس روز سه‌شنبه ۲۸ دی ماه ۱۴۰۰در سطح استان به این شرح می باشد:

مدارس ناحیه ۱ و ۲ رشت همچنین شهرستان خمام در مقاطع تحصیلی ابتدایی (صبح و عصر) و مدارس  متوسطه اول (شیفت صبح) تعطیل می باشد.

مدارس شهرهای رودبار، عمارلو، رحمت آباد و بلوکات، سنگر، دیلمان، آستانه‌اشرفیه و کوچصفهان، مدارس شهری  و روستایی تمام مقاطع تحصیلی تعطیل می باشد.

در مناطق اطاقور و رحیم‌آباد (اشکور)  تنها مدارس ابتدایی مناطق کوهستانی تعطیل می‌باشد.

در منطقه لشت‌نشاء نیز مدارس ابتدایی مناطق شهری و روستایی در شیفت‌های صبح و عصر تعطیل است.

کلیه مدارس ابتدایی و متوسطه اوّل شهرهای سیاهکل و شفت تعطیل و مدارس متوسطه دوّم به ترتیب با ۲ و ۱ ساعت تأخیر آغاز خواهد شد.

در لاهیجان مدارس ابتدایی شهری و روستایی تعطیل و مدارس متوسطه اول و دوم با ۱ ساعت تأخیر آغار بکار خواهند کرد.

در صومعه‌سرا نیز فعالیت مدارس ابتدایی با ۱ ساعت تأخیر آغاز خواهد شد.در منطقه رودبنه مدارس ابتدایی و متوسطه اول تعطیل بوده و مدارس متوسطه دوّم با ۱ ساعت تأخیر بکار می کنند.

در حویق، املش و ماسال کلیه مدارس کوهستانی، ییلاقی و عشایری تعطیل می باشد.

  * لازم به ذکر است در مدارس تعطیل اعلام شده، آموزش‌ها تعطیل نبوده و از طریق فضای مجازی پیگیری خواهد شد. همچنین حضور عوامل اجرایی در مدارس الزامی می‌باشد.

Share