آغاز فعالیت‌های باستان‌شناسی جدید در شهرستان رودسر

منصور هادی‌پور، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان رودسر از آغاز فعالیت‌های پژوهشی جدید در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: شهرستان رودسر از پیشینه غنی فرهنگی و تاریخی برخوردار است و نیاز است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان رودسر از آغاز فعالیت‌های پژوهشی جدید در این شهرستان خبر داد.

منصور هادی‌پور با اعلام این خبر، گفت: جلسات متعددی با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رودسر مبنی با موضوع بازآفرینی میدان تاریخی شهرداری رودسر به منظور حفظ و حراست از این بنای ارزشمند فرهنگی برگزار شده است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان رودسر اضافه کرد: شهرستان رودسر از پیشینه غنی فرهنگی و تاریخی برخوردار است و نیاز است که به این موضوع با نگاهی علمی و جدیت پرداخته شود تا بتوان این میراث غنی را به شکل صحیح و علمی به نسل‌های آینده منتقل کرد.

هادی‌پور افزود: در این راستا برای انجام فعالیت‌های گمانه‌زنی و لایه‌نگاری هماهنگی‌ها و مکاتبات لازم با اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان به انجام رسیده و به زودی فرایند عملیات گمانه‌زنی و لایه‌نگاری در چهار طرف میدان به منظور انجام بررسی‌های باستان‌شناسی آغاز خواهد شد.

Share