فرمانده سپاه قدس گیلان خبر داد؛

یادمان میرزا کوچک جنگلی در محل شهادت ایشان توسط سپاه احداث می شود

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به مغفول ماندن توجه به اقدامات میرزا کوچک جنگلی در این استان، گفت: سپاه قدس گیلان یادمانی در محل شهادت ایشان می سازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سردار محمد عبدالله‌پور پیش از ظهر دوشنبه در همایش «روایت جنگل» و رونمایی از محصولات متنوع چند رسانه‌ای در حوزه نهضت جنگل که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد رشت برگزار شد، با بیان اینکه امام در دوران دفاع مقدس کار را به جوانان سپردند و معجزه رخ داد، اظهار کرد: جوانان ما امروزه در فضای مجازی از آرمان‌های انقلاب دفاع می‌کنند.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه میرزا کوچک جنگلی نماد ایستادگی در مقابل دشمن است، بیان کرد: رزمندگان گیلانی در دوران دفاع مقدس با الگو گرفتن از منش و روش میرزا کوچک و با کمترین امکانات مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستادگی کردند و پیروز شدند.

وی با بیان اینکه گیلانی‌ها در دوران دفاع مقدس با همین روحیه خاکریزهای دشمن را تصرف کردند، افزود: متأسفانه تاکنون اقدام کاملی برای شناساندن میرزا کوچک‌خان به مردم انجام نشده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به مغفول ماندن کنگره میرزا در گیلان تصریح کرد: سرگرم شدن برخی مسئولان به کارهای بیهوده و موضوعات بی اهمیت باعث شده است که کارها و اقدامات فرهنگی مؤثری تاکنون انجام نشود و بسیاری از آنها نیز به جوانان اعتماد نمی‌کنند.

سردار عبدالله پور با تاکید بر اینکه باید کار ماندگاری برای شناسایی و معرفی شخصیت میرزا کوچک خان به مردم انجام شود، بیان کرد: با وجود اینکه میرزا گیلانی بود اما بسیاری از مردم این استان حتی محل شهادت وی را نمی‌دانند.

وی افزود: قرار است سپاه یادمان میرزا کوچک جنگلی را در محل شهادت ایشان احداث و حتی مسیر دسترسی آن را نیز ایجاد می‌کنیم.

گفتنی است؛ که در این مراسم از محصولات مرتبط با نهضت جنگل رونمایی و از تعدادی چهره‌های فعال در حوزه نهضت جنگل تقدیر شد.

Share