معاون علوم پزشکی گیلان تأکید کرد:

واکسن آسترازنکا به میزان کافی برای گیلان تامین می شود | مردم نگران نباشند

معاون علوم پزشکی گیلان اطمینان خاطر داد که سهمیه واکسن آسترازنکا بر اساس نیاز استان به گیلان تخصیص می‌یابد و همه کسانی که منتظر دریافت دوز دوم این واکسن بودند به زودی واکسینه می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا آبتین حیدرزاده با اشاره به اینکه سهمیه جدید واکسن آسترازنکا در استان توزیع شده است، اظهار کرد: تمامی کسانی که دوز اول واکسن آسترازنکا را دریافت کرده و زمان دریافت دوز دوم آنان فرا رسیده می توانند طی روزهای آتی به مراکز واکسیناسیون سطح استان مراجعه کرده و واکسن‌شان تزریق شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: در صورتی که مردم با مراجعه به مراکز واکسن موفق به دریافت واکسن آسترازنکا نشوند، نگران دریافت آن نباشند زیرا در ابتدای هفته آینده، مجددا سهمیه جدید واکسن آسترازنکا به استان اختصاص می‌یابد.

وی با بیان اینکه دریافت دوزهای دوم و سوم واکسن باید از اولویت‌های زندگی مردم باشد گفت: هر فردی که واکسن دریافت می‌کند می‌تواند در ایجاد ایمنی جمعی نقش بسزایی ایفا نماید.

حیدرزاده تصریح کرد: در کنار واکسیناسیون کرونا که با سرعت در حال انجام است، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک هم باید توسط مردم رعایت شود تا بتوان بیماری را تحت کنترل در آورد.

وی متذکر شد: تاکنون بیش از ۸۳ درصد مردم استان هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و فرایند واکسیناسیون در همه استان همچنان ادامه دارد.

Share